Nadace BLÍŽKSOBĚ, IČO: 05539773 - Obchodní rejstřík

Tento výpis z obchodního rejstříku obsahuje údaje o společnosti Nadace BLÍŽKSOBĚ Údaje byly staženy 26. 6. 2022 z datové služby justice.cz dle IČO 05539773. Z důvodu ochrany osobních údajů nejsou na stránce data narození a úplné adresy fyzických osob. Kompletní výpis včetně dat narození a adres lze zobrazit po zadání IČO 05539773 na originální stránce obchodního rejstříku justice.cz.

Tyto stránky navštíví měsíčně 1 000 000 lidí. Chcete inzerci na míru? Napište nám!

Výpis z obchodního rejstříku

Rejstřík
 
 
 
 
 
 
 
 
Datum zápisu4. 11. 2016
Obchodní firma
od 4. 11. 2016

Nadace BLÍŽKSOBĚ

Prověřit exekuceReputace firmy
Adresa sídla
IČO
od 4. 11. 2016

05539773

Právní forma
od 4. 11. 2016
Nadace
Spisová značka1426 N, Městský soud v Praze
Účel nadace
od 12. 4. 2017
- Účel nadace je veřejně prospěšný. Základním půdorysem činnosti nadace jsou zákony, pravidla, zvyky a nejlepší praxe liberálních demokracií západu. Naše konání tak bude reflektovat stav a potřeby dnešní české společnosti, avšak zasazené do kontextu rodiny evropských národů, jejichž intenzivní a umně zorchestrovanou spolupráci považujeme za vitální předpoklad pro naplnění poslání nadace. První ze čtyř zájmových oblastí nadace je Občanská společnost organizující se, ať už nahodile či systematicky, v nejrůznějších útvarech. Specifické kvality a kompetence, jež jsou produktem státem neorganizovaných občanských iniciativ, jsou nezastupitelným i komponenty v soustrojí moderní funkční společnosti. Ze své podstaty jedině ty dokáží zachytit množství jinak neuchopených problémů a příležitostí, něčeho tak mnohotvárného a dynamického jako je společenství velkého počtu rozmanitých individualit. Rádi b ychom přispívali k realizaci řešení identifikovaných výzev prostřednictvím finanční podpory dobře zformulovaných a profesionálně řízených projektů. Druhou oblastí našeho zájmu je zvyšování šancí znevýhodněných skupin a jednotlivců na plnohodnotný život, kteří však již vlastní aktivitou projevili zájem současný stav změnit. Naše finanční podpora si bere za cíl aktivity těchto jednotlivců zesílit a nap omoci tak k jejich plné realizaci a současně zvýšit jejich přínos pro celek. Třetí oblastí činnosti nadace je ochrana a rozvoj kulturního dědictví. Prostředí, v kterém žijeme, je výslednicí vědění, vůle a úsilí nespočtu předchozích generací. Společenství, která systematicky a cílevědomě rozvíjejí aktiva zděděná od svých předků, js ou nejúspěšnější v dlouhodobém naplňování potřeb jejich členů. Rádi bychom proto prostředky nadace napomohli k ochraně a utěšenému rozvoji našeho kulturního dědictví, případně k zacelení ran, jež naše země utržila v průběhu dramatických událostí a těžkých období minulého století. Čtvrtou oblastí, kam nadace směřuje svou pozornost, je vzdělávání. Naše podpora je směřována zejména těm projektům, jež si kladou za cíl implementaci systémových změn ve školství, resp. modernizaci celého vzdělávacího procesu tak, aby lépe reflektoval pož adavky současné doby, byl pluralitní, demokratický a prostupný ve všech úrovních vzdělávací soustavy. Zájmem nadace je posilování většího sepětí vzdělávání s reálným světem, učení v souvislostech, podpora kritického myšlení a smysluplného používání digitá lních technologií. Podporujeme také činnosti směřující k podpoře tělesné kultury a tělesného rozvoje. V těchto mezích jsou konkrétní činnosti nadace upřesněny ve statutu nadace.
od 12. 4. 2017 do 12. 4. 2017
- Účel nadace je veřejně prospěšný. Základním půdorysem činnosti nadace jsou zákony, pravidla, zvyky a nejlepší praxe liberálních demokracií západu. Naše konání tak bude reflektovat stav a potřeby dnešní české společnosti, avšak zasazené do kontextu rodiny evropských národů, jejichž intenzivní a umně zorchestrovanou spolupráci považujeme za vitální předpoklad pro naplnění poslání nadace. První ze čtyř zájmových oblastí nadace je Občanská společnost organizující se, ať už nahodile či systematicky, v nejrůznějších útvarech. Specifické kvality a kompetence, jež jsou produktem státem neorganizovaných občanských iniciativ, jsou nezastupitelným i komponenty v soustrojí moderní funkční společnosti. Ze své podstaty jedině ty dokáží zachytit množství jinak neuchopených problémů a příležitostí, něčeho tak mnohotvárného a dynamického jako je společenství velkého počtu rozmanitých individualit. Rádi b ychom přispívali k realizaci řešení identifikovaných výzev prostřednictvím finanční podpory dobře zformulovaných a profesionálně řízených projektů. Druhou oblastí našeho zájmu je zvyšování šancí znevýhodněných skupin a jednotlivců na plnohodnotný život, kteří však již vlastní aktivitou projevili zájem současný stav změnit. Naše finanční podpora si bere za cíl aktivity těchto jednotlivců zesílit a nap omoci tak k jejich plné realizaci a současně zvýšit jejich přínos pro celek. Třetí oblastí činnosti nadace je ochrana a rozvoj kulturního dědictví. Prostředí, v kterém žijeme, je výslednicí vědění, vůle a úsilí nespočtu předchozích generací. Společenství, která systematicky a cílevědomě rozvíjejí aktiva zděděná od svých předků, js ou nejúspěšnější v dlouhodobém naplňování potřeb jejich členů. Rádi bychom proto prostředky nadace napomohli k ochraně a utěšenému rozvoji našeho kulturního dědictví, případně k zacelení ran, jež naše země utržila v průběhu dramatických událostí a těžkých období minulého století. Čtvrtou oblastí, kam nadace směřuje svou pozornost, je vzdělávání. Naše podpora je směřována zejména těm projektům, jež si kladou za cíl implementaci systémových změn ve školství, resp. modernizaci celého vzdělávacího procesu tak, aby lépe reflektoval pož adavky současné doby, byl pluralitní, demokratický a prostupný ve všech úrovních vzdělávací soustavy. Zájmem nadace je posilování většího sepětí vzdělávání s reálným světem, učení v souvislostech, podpora kritického myšlení a smysluplného používání digitá lních technologií. Podporujeme také činnosti směřující k podpoře tělesné kultury a tělesného rozvoje. V těchto mezích jsou konkrétní činnosti nadace upřesněn ve statutu nadace.
od 19. 12. 2016 do 12. 4. 2017
- Účel nadace je veřejně prospěšný. Základním půdorysem činnosti nadace jsou zákony, pravidla, zvyky a nejlepší praxe liberálních demokracií západu. Naše konání tak bude reflektovat stav a potřeby dnešní české společnosti, avšak zasazené do kontextu rodiny evropských národů, jejichž intenzivní a umně zorchestrovanou spolupráci považujeme za vitální předpoklad pro naplnění poslání nadace. První ze čtyř zájmových oblastí nadace je Občanská společnost organizující se, ať už nahodile či systematicky, v nejrůznějších útvarech. Specifické kvality a kompetence, jež jsou produktem státem neorganizovaných občanských iniciativ, jsou nezastupitelným i komponenty v soustrojí moderní funkční společnosti. Ze své podstaty jedině ty dokáží zachytit množství jinak neuchopených problémů a příležitostí, něčeho tak mnohotvárného a dynamického jako je společenství velkého počtu rozmanitých individualit. Rádi b ychom přispívali k realizaci řešení identifikovaných výzev prostřednictvím finanční podpory dobře zformulovaných a profesionálně řízených projektů. Druhou oblastí našeho zájmu je zvyšování šancí znevýhodněných skupin a jednotlivců na plnohodnotný život, kteří však již vlastní aktivitou projevili zájem současný stav změnit. Naše finanční podpora si bere za cíl aktivity těchto jednotlivců zesílit a nap omoci tak k jejich plné realizaci a současně zvýšit jejich přínos pro celek. Třetí oblastí činnosti nadace je ochrana a rozvoj kulturního dědictví. Prostředí, v kterém žijeme, je výslednicí vědění, vůle a úsilí nespočtu předchozích generací. Společenství, která systematicky a cílevědomě rozvíjejí aktiva zděděná od svých předků, js ou nejúspěšnější v dlouhodobém naplňování potřeb jejich členů. Rádi bychom proto prostředky nadace napomohli k ochraně a utěšenému rozvoji našeho kulturního dědictví, případně k zacelení ran, jež naše země utržila v průběhu dramatických událostí a těžkých období minulého století. Čtvrtou oblastí, kam nadace směřuje svou pozornost, je vzdělávací systém, a to od předškolního po univerzitní stupně. Naše podpora je směřována zejména těm projektům, jež si kladou za cíl implementaci systémových změn ve školství, resp. modernizaci celého vzdělávacího procesu, tak aby lépe reflektoval požadavky současné doby, byl pluralitní, demokratický a prostupný ve všech úrovních vzdělávací soustavy. Zájmem nadace je posilování většího sepětí vzdělávání s reálným světem, učení v souvislostech, podpora kritického myšlení a smysluplného používání digitálních technologií. V těchto mezích jsou konkrétní činnosti nadace upřesněn ve statutu nadace.
od 4. 11. 2016 do 19. 12. 2016
- Účel nadace je veřejně prospěšný. Konání nadace bude reflektovat stav a potřeby dnešní české společnosti, avšak zasazených do kontextu rodiny evropských národů, jejichž intenzivní a umně zorchestrovanou spolupráci, považují zakladatelé za vitální předpokl ad pro naplnění poslání nadace. Účelem nadace je vytvoření finančních, materiálních a organizačních podmínek pro projekty, organizace a aktivity jednotlivců, kteří svým působením přispívají a podporují rozvoj morálních a duchovních hodnot, naši společnost propojují a vedou k vyšší kvalitě spolupráce a angažovanosti a tím podněcují k uvědomění vrozené podmíněnosti a v konečném důsledku k respektu, přátelství a růstu obecného blahobytu. K naplnění tohoto účelu nadace uskutečňuje zejména činnost směřující ke třem zájmovým oblastem: a)podpora občanské společnosti organizující se, ať už nahodile či systematicky, v nejrůznějších útvarech. Specifické kvality a kompetence, jenž jsou produktem státem neorganizovaných občanských iniciativ, jsou nezastupitelnými komponenty v soustrojí moder ní funkční společnosti. Ze své podstaty jedině ty dokáží zachytit množství jinak neuchopených problémů a příležitostí něčeho tak mnohotvárného, dynamického a fluidního jako je společenství velkého počtu rozmanitých individualit. Rádi bychom přispívali k r ealizaci řešení identifikovaných výzev prostřednictvím podpory dobře zformulovaných a profesionálně řízených projektů. b)zvyšování šancí znevýhodněných skupin a jednotlivců na plnohodnotný život, kteří však již vlastní aktivitou projevili zájem současný stav změnit. Naše podpora si bere za cíl aktivity těchto jednotlivců zesílit a napomoci tak k jejich plné realizaci a so učasně zvýšit jejich přínos pro celek. c)ochrana a rozvoj kulturního dědictví. Prostředí, ve kterém žijeme, je výslednicí vědění, vůle a úsilí nespočtu předchozích generací. Společenství, která systematicky a cílevědomě rozvíjejí aktiva zděděná od svých předků jsou nejúspěšnější v dlouhodobém naplňování potřeb jejich členů. Rádi bychom proto prostředky nadace napomohli k ochraně a utěšenému rozvoji našeho kulturního dědictví, případně k zacelení ran, jež naše země utržila v průběhu dramatických událostí a těžkých období minulého století. V těc hto mezích jsou konkrétní činnosti nadace upřesněny ve statutu nadace.
Kapitál
od 4. 11. 2016
Nadační jmění 500 000 Kč.
Rizikovost společnosti

Rizikovost společnosti
Statutární orgán
od 10. 8. 2018
PETR HUSÁK - člen správní rady
Praha - Malá Strana, Janáčkovo nábřeží, PSČ 150 00
den vzniku členství: 4. 11. 2016
den vzniku funkce: 4. 11. 2016
od 4. 11. 2016
MARTIN VOHÁNKA - předseda správní rady
Praha - Podolí, Podolská, PSČ 147 00
den vzniku členství: 4. 11. 2016
den vzniku funkce: 4. 11. 2016
od 4. 11. 2016
HANA HRADSKÁ - člen správní rady
Praha - Podolí, Podolská, PSČ 147 00
den vzniku členství: 4. 11. 2016
den vzniku funkce: 4. 11. 2016
od 4. 11. 2016 do 10. 8. 2018
PETR HUSÁK - člen správní rady
Praha - Krč, Na strži, PSČ 140 00
den vzniku členství: 4. 11. 2016
den vzniku funkce: 4. 11. 2016
od 4. 11. 2016
Za nadaci je oprávněn jednat a podepisovat samostatně každý z členů správní rady.
Dozorčí rada
od 6. 8. 2017
ŠIMON PETR - člen dozorčí rady
Praha - Malá Strana, Janáčkovo nábřeží, PSČ 150 00
den vzniku členství: 4. 11. 2016
den vzniku funkce: 4. 11. 2016
od 4. 11. 2016
Ing. JANA MARTÍNKOVÁ - člen dozorčí rady
Ústí nad Labem - Střekov, Těšínská, PSČ 400 03
den vzniku členství: 4. 11. 2016
den vzniku funkce: 4. 11. 2016
od 4. 11. 2016
JANA SEDLÁČKOVÁ - člen dozorčí rady
Měšice, Měšická, PSČ 250 64
den vzniku členství: 4. 11. 2016
den vzniku funkce: 4. 11. 2016
od 4. 11. 2016 do 6. 8. 2017
ŠIMON PETR - člen dozorčí rady
Praha - Krč, Na strži, PSČ 140 00
den vzniku členství: 4. 11. 2016
den vzniku funkce: 4. 11. 2016
Zřizovatelé příspěvkové organizace
od 10. 8. 2018
PETR HUSÁK
Praha - Malá Strana, Janáčkovo nábřeží, PSČ 150 00
od 6. 8. 2017
ŠIMON PETR
Praha - Malá Strana, Janáčkovo nábřeží, PSČ 150 00
od 4. 11. 2016
MARTIN VOHÁNKA
Praha - Podolí, Podolská, PSČ 147 00
od 4. 11. 2016
HANA HRADSKÁ
Praha - Podolí, Podolská, PSČ 147 00
od 4. 11. 2016 do 6. 8. 2017
ŠIMON PETR
Praha - Krč, Na strži, PSČ 140 00
od 4. 11. 2016 do 10. 8. 2018
PETR HUSÁK
Praha - Krč, Na strži, PSČ 140 00
Hodnocení firmy
0
+
-

Další odkazy

Aktualizovat data

Peníze.cz zobrazuje pouze údaje, které byly zveřejněny na základě zákona v různých rejstřících. Seznam odkazů na zdrojové informace naleznete na této stránce. Vydavatel tímto způsobem zpracovává osobní údaje v souladu s čl. 6 odst. 1 odst. f) Obecného nařízení o ochraně osobních údajů, tedy pro účely oprávněných zájmů uživatelů této webové služby, která umožňuje, mimojiné, vyhledávání v rejstřících z jednoho místa, aniž by údaje z těchto rejstříků sdružovala.

Pokud jste na našich stránkách objevili, že uváděná data neodpovídají realitě, zkontrolujte prosím nejdříve, zda chyba není přímo v příslušném zdrojovém rejstříku. Pokud je, obraťte se s žádostí o opravu dat na příslušnou instituci uvedenou na této stránce. Tím zajistíte aktuálnost dat na našich stránkách a v mnoha dalších komerčních databázích. Pokud je na zdrojové stránce všechno v pořádku a chyba je pouze u nás, klikněte níž na tlačítko Aktualizovat data a vyčkejte. Aktualizace může trvat i několik málo desítek sekund.

Celebrity v rejstříku

Jakub Štáfek

Jakub Štáfek

- herec

+78

+
-
Roman Vaněk

Roman Vaněk

- kuchař

+61

+
-
Tomáš Berdych

Tomáš Berdych

- bývalý tenista

+29

+
-
Lucie Borhyová

Lucie Borhyová

- moderátorka

-33

+
-
Jiří Bartoška

Jiří Bartoška

- herec a ředitel filmového festivalu

-171

+
-
Ivo Rittig

Ivo Rittig

- podnikatel a lobbista

-249

+
-

A tohle už jste četli?

Limit pro paušální daň a registraci k DPH stoupne

Limit pro paušální daň a registraci k DPH stoupne

Zavádění dalších sazeb paušální daně kritizují podnikatelské sdružení, daňaři i ekonomové. Místo zjednodušení podle nich přinese komplikace.

Koupil si vstupenku, porušil pravidla. Pokuta platí, řekl soud

Koupil si vstupenku, porušil pravidla. Pokuta platí, řekl soud

Obchodní podmínky a návštěvní řád nejspíš podrobně nestudujete. Přesto: nákupem vstupenky s nimi souhlasíte. A když pak porušíte pravidla, můžete dostat smluvní pokutu. Třeba i od fotbalového klubu, potvrdil soud.

Tři nováčci na burze. Vyberete dividendy, nebo vsadíte na růst?

Tři nováčci na burze. Vyberete dividendy, nebo vsadíte na růst?

Jak lákavá je nabídka akcií společností Gevorkyan a M&T 1997? Máte čekat na Coloseum? Zeptali jsme se investičních expertů.

Ušetřete s Peníze.cz

Naši čtenáři s námi ušetřili už  16 117 415 Kč. Podívejte se na poslední poptávky a vyzkoušejte nás také. Vše je zcela zdarma.

Doporučujeme

Užijeme si moře letos naposledy? Češi a dovolená očima expertů

Užijeme si moře letos naposledy? Češi a dovolená očima expertů

Dovolená u moře letos konečně může proběhnout bez covidových omezení. Můžou si ji však Češi v současné...

Neviditelné padesátnice. Už nejsou juniorky, ale do důchodu mají daleko. Čemu čelí ženy, které dospěly za komunismu?

Neviditelné padesátnice. Už nejsou juniorky, ale do důchodu mají daleko. Čemu čelí ženy, které dospěly za komunismu?

Současná generace 50+ a v těsném závěsu za ní i takzvané Husákovy děti z počátku 70. let tvoří početnou...

Partners Financial Services