Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

Obchodní rejstřík DŮL ARCHITEKTURY, z.s.
IČO: 22748440

Tento výpis má pouze informativní charakter. Doporučujeme informace ověřit v oficiálním veřejném rejstříku.
Tyto stránky navštíví měsíčně 1 000 000 lidí. Chcete inzerci na míru? Napište nám!

Výpis z obchodního rejstříku

Rejstřík
ARES
 
 
 
 
 
 
 
Datum zápisu1. 1. 2014
Obchodní firma
od 26. 8. 2014

DŮL ARCHITEKTURY, z.s.

od 1. 1. 2014 do 26. 8. 2014

DŮL ARCHITEKTURY

Adresa sídla
od 1. 1. 2014 do 4. 3. 2014
Havířov, Přímá , PSČ 736 01
IČO
od 1. 1. 2014

22748440

Právní forma
od 1. 1. 2014
Spolek
Spisová značka10239 L, Krajský soud v Ostravě
Účel nadace
od 18. 3. 2015
- 1. Osvěta v oblasti architektury města Havířova a Severní Moravy. Šířit osvětu ohledně specifického urbanismu a architektury města, Představit významné místní architekty a umělce, ať už minulé nebo současné. Ukázat veřejnosti jejich realizované stavby i nerealizované návrhy. Účast ve správních i jiných řízeních týkající ch se zásahů do architektury a urbanismu města. Podpora veřejnosti v jejích oprávněných požadavcích na kvalitu kulturně sociálního prostředí.
od 18. 3. 2015
- 2. Záchrana architektonicky cenných budov. Chránit architektonicky cenné a zajímavé budovy, objekty a sochy ve veřejném prostoru před necitlivými stavebními úpravami nebo demolicí. Za tímto účelem ochrany svolávat demonstrace a organizovat petiční stánky ve veřejném prostoru.
od 18. 3. 2015
- 3. Kulturní centrum. Zřízení a provoz kulturního centra. Centrum bude působit v Havířově a bude živou institucí. Bude pořádat pravidelně výstavy, koncerty, divadelní představení, filmový klub apod. Svou činností bude podporovat mladé lidi v regionu, jejich rozvoj na poli kult ury, umění a hudby. Mladí lidé budou spolupracovat na programu centra. Kulturně vzdělávací činnost bude vyplňovat mezeru v kulturní nabídce města pro občany.
od 18. 3. 2015
- 4. Pořádání akcí pro veřejnost. Zajišťovat a pořádat přednášky pro veřejnost o architektuře a urbanismu a umění o architektonicky zajímavých budovách a objektech. Pořádat diskuse na témata týkající se architektury ve městě nebo také v jeho okolí. Pořádat komentované procházky městem pro veřejnost za účelem seznámení veřejností s historií a současností měst, jeho architektury a urbanismu. Pořádat tematické přednášky pro veřejnost o architektuře, urbanismu a umění. Organizovat workshopy. To znamená ideově řešit jednotlivé části města jako architektonické úkoly. Výsledky práce pak publikovat, dále veřejně projednávat a nabídnout je městu bezplatně k dispozici. Naším cílem je zapojit občany do formování města a do jeho budoucího vývoje. Vést dialog s městem ohledně jeho plánů a aktivit týka jících se architektonicky významných staveb. Sledovat a veřejně hodnotit aktivity a stavební akce města týkajících se architektury a urbanismu, také o tom informovat veřejnost na internetových stránkách a popřípadě v denním tisku.
od 18. 3. 2015
- 5. Spolupráce se školami. Spolupracovat s místními školami (mateřské školy, základní školy, gymnázia, střední odborné školy) a již u mladých lidí vytvářet cit a vztah k architektuře. Zapojit studenty vysokých škol architektury a umění zadáváním současných problémových témat, pořád ání kurzů a společných diskusí. Spolek bude aktivně spolupracovat s vysokými školami. Svým fungováním se bude snažit podpořit vznik samostatné fakulty architektury v Ostravě.
od 18. 3. 2015
- 6. Tvůrčí autorská činnost: publikační, informační a poradenská. Vyvíjet autorskou činnost samostatnou nebo navazující na akce pořádané spolkem. Vytvářet publikace, jejich tisk a distribuci. Publikace, knihy, časopisy, letáky a ostatní tiskoviny. Publikace laické pro veřejnost tak i odborné na základě provedeného výzk umu. Informační činnost pro veřejnost týkající se fungování města, magistrátu a další organizací zřizovaných městem. Tvorba příslušných internetových webových stránek a on line dokumentů. Poskytovaní poradenství týkající se architektury, urbanismu, umění, kultury, společnosti, životního prostředí a stavu věcí ve městě Havířov.
od 18. 3. 2015
- 7. Výstavní činnost. Organizovat výstavy, expozice, happeningy v Havířově a okolí. Tyto výstavy, expozice a happeningy budou zaměřeny na moderní a současné umění. Spolupracovat na těchto akcích spolupráce s regionálními či lokálními partnery a samosprávnými celky.
od 18. 3. 2015
- 8. Ochrana životního prostředí. Ochrana přírody a krajiny. Ochrana kulturních hodnot a krajinného rázu urbanizované i neurbanizované krajiny. Usilovat o zastavení úbytku zeleně v zastavěných územích města. Podpora kvalitativního rozvoje území Havířova v souladu se zásadami trvale udržit elného rozvoje.
od 26. 8. 2014
- Hlavním formou dosahování cílů spolku je poskytování obecně prospěšných činností v oblastech ochrany životního, ochrany zdraví osob a vzdělávání a výchovy, a to zejména: a) ekologická výchova a osvěta, b) zadávání a zpracování ekologických expertíz, c) podpora veřejnosti v jejích oprávněných požadavcích na kvalitu životního prostředí, d) organizování veřejných besed, seminářů, výstav a kulturních akcí, e) organizování petičních akcí, veřejných sbírek, informačních kampaní, shromáždění a dalších aktivit za účelem naplňování cílů spolku, f) spolupráce s regionálními či lokálními partnery a samosprávnými celky, g) účast ve správních i jiných řízeních, h) poskytování obecně prospěšných činností v oblastech cílů spolku.
od 26. 8. 2014 do 18. 3. 2015
- 1. Osvěta v oblasti architektury města Havířova a Severní Moravy Šířit osvětu ohledně specifického urbanismu a architektury města, představit významné místní architekty a umělce, ať už minulé nebo současné. Ukázat veřejnosti jejich realizované stavby i nerealizované návrhy. Účast ve správních i jiných řízeních týkající ch se zásahů do architektury a urbanismu města. Podpora veřejnosti v jejích oprávněných požadavcích na kvalitu kulturně sociálního prostředí.
od 26. 8. 2014 do 18. 3. 2015
- 2. Záchrana architektonicky cenných budov Zabránit plánované demolici vlakového a autobusového nádraží v Havířově. Chránit další architektonicky zajímavé budovy, objekty a sochy ve veřejném prostoru před necitlivými stavebními úpravami nebo demolicí. Za tímto účelem ochrany svolávat demonstrace a organizovat petiční stánky ve veřejném prostoru.
od 26. 8. 2014 do 18. 3. 2015
- 3. Kulturní centrum Zřízení a provoz kulturního centra. Centrum bude působit v Havířově a bude živou institucí. Bude pořádat pravidelně výstavy, koncerty, divadelní představení, filmový klub apod. Svou činností bude podporovat mladé lidi v regionu, jejich rozvoj na poli kult ury, umění a hudby. Mladí lidé budou spolupracovat na programu centra. Kulturně vzdělávací činnost bude vyplňovat mezeru v kulturní nabídce města pro občany.
od 26. 8. 2014 do 18. 3. 2015
- 4. Pořádání akcí pro veřejnost Zajišťovat a pořádat přednášky pro veřejnost o architektuře a urbanismu a umění o architektonicky zajímavých budovách a objektech. Pořádat diskuse na témata týkající se architektury ve městě nebo také v jeho okolí. Pořádat komentované procházky městem pro veřejnost za účelem seznámení veřejností s historií a současností města, jeho architektury a urbanismu. Pořádat tématické přednášky pro veřejnost o architektuře, urbanismu a umění. Organizovat workshopy. To znamená ideově řešit jednotlivé části města jak o architektonické úkoly. Výsledky práce pak publikovat, dále veřejně projednávat a nabídnout je městu bezplatně k dispozici. Naším cílem je zapojit občany do formování města a do jeho budoucího vývoje. Vést dialog s městem ohledně jeho plánů a aktivit týk ajících se architektonicky významných staveb. Sledovat a veřejně hodnotit aktivity a stavební akce města týkající se architektury a urbanismu, také o tom informovat veřejnost na internetových stránkách a popřípadě v denním tisku.
od 26. 8. 2014 do 18. 3. 2015
- 5. Spolupráce se školami Spolupracovat s místními školami (mateřské školy, základní školy, gymnázia, střední odborné školy) a již u mladých lidí vytvářet cit a vztah k architektuře. Zapojit studenty vysokých škol architektury a umění zadáváním současných problémových témat, pořád ání kurzů a společných diskusí. Spolek bude aktivně spolupracovat s vysokými školami. Svým fungováním se bude snažit podpořit vznik samostatné fakulty architektury v Ostravě.
od 26. 8. 2014 do 18. 3. 2015
- 6. Tvůrčí autorská činnost: publikační, informační a poradenská Vyvíjet autorskou činnost samostatnou nebo navazující na akce pořádané spolkem. Vytvářet publikace, jejich tisk a distribuci. Publikace, knihy, časopisy, letáky a ostatní tiskoviny. Publikace laické pro veřejnost, tak i odborné na základě provedeného výz kumu. Informační činnost pro veřejnost týkající se fungování města, magistrátu a dalších organizací zřizovaných městem. Tvorba příslušných internetových webových stránek a on line dokumentů. Poskytovaní poradenství týkající se architektury, urbanismu, umě ní, kultury, společnosti, životního prostředí a stavu věcí ve městě Havířov.
od 26. 8. 2014 do 18. 3. 2015
- 7. Výstavní činnost Organizovat výstavy, expozice, happeningy v Havířově a okolí. Tyto výstavy, expozice a happeningy budou zaměřeny na moderní a současné umění. Spolupracovat na těchto akcích, spolupráce s regionálními či lokálními partnery a samosprávnými celky.
od 26. 8. 2014 do 18. 3. 2015
- 8. Ochrana životního prostředí Ochrana přírody a krajiny. Ochrana kulturních hodnot a krajinného rázu urbanizované i neurbanizované krajiny. Zastavení úbytku zeleně v zastavěných územích města. Podpora kvalitativního rozvoje území Havířova v souladu se zásadami trvale udržitelného rozv oje.
Předmět činnosti
od 18. 3. 2015
- Výroba, obchod a služby neuvedené v přílohách 1 až 3 živnostenského zákona.
Ostatní skutečnosti
od 26. 8. 2014
- Počet členů statutárního orgánu: 3
od 26. 8. 2014
- Systém orgánů: Kolektivní (Statutární orgán - výbor)
Dluží vám tato firma
Statutární orgán
od 11. 3. 2016
Ing. arch. LUCIE KADRMANOVÁ CHYTILOVÁ - předseda
Praha - Nové Město, Školská, PSČ 110 00
den vzniku členství: 1. 4. 2012
den vzniku funkce: 20. 7. 2014
od 26. 8. 2014
Ing. arch. ADAM GUZDEK - místopředseda
Brno - Bohunice, Moldavská, PSČ 625 00
den vzniku členství: 1. 4. 2012
den vzniku funkce: 20. 7. 2014
od 26. 8. 2014
Mgr. art. MAREK CHMIEL - člen výboru spolku
Havířov - Bludovice, Na Grůni, PSČ 736 01
den vzniku členství: 25. 2. 2014
od 26. 8. 2014 do 26. 8. 2014
Ing. arch. ADAM GUZDEK - místopředseda
Brno - Bohunice, Moldavská, PSČ 625 00
den vzniku členství: 4. 4. 2012
den vzniku funkce: 20. 7. 2014
od 26. 8. 2014 do 11. 3. 2016
Ing. arch. LUCIE KADRMANOVÁ CHYTILOVÁ - předseda
Havířov - Podlesí, Přímá, PSČ 736 01
den vzniku členství: 1. 4. 2012
den vzniku funkce: 20. 7. 2014
od 18. 3. 2015
Předseda a místopředseda zastupují spolek navenek a samostatně činí jeho jménem právní úkony.
od 26. 8. 2014 do 18. 3. 2015
Předseda zastupuje spolek navenek a činí jeho jménem právní úkony.
Hodnocení firmy
0
+
-

Další odkazy

Aktualizovat data

Peníze.cz zobrazuje pouze údaje, které byly zveřejněny na základě zákona v různých rejstřících. Seznam odkazů na zdrojové informace naleznete na této stránce. Vydavatel tímto způsobem zpracovává osobní údaje v souladu s čl. 6 odst. 1 odst. f) Obecného nařízení o ochraně osobních údajů, tedy pro účely oprávněných zájmů uživatelů této webové služby, která umožňuje, mimojiné, vyhledávání v rejstřících z jednoho místa, aniž by údaje z těchto rejstříků sdružovala.

Pokud jste na našich stránkách objevili, že uváděná data neodpovídají realitě, zkontrolujte prosím nejdříve, zda chyba není přímo v příslušném zdrojovém rejstříku. Pokud je, obraťte se s žádostí o opravu dat na příslušnou instituci uvedenou na této stránce. Tím zajistíte aktuálnost dat na našich stránkách a v mnoha dalších komerčních databázích. Pokud je na zdrojové stránce všechno v pořádku a chyba je pouze u nás, klikněte níž na tlačítko Aktualizovat data a vyčkejte. Aktualizace může trvat i několik málo desítek sekund.

Články o podnikání

Obchody a služby otevřou ve čtvrtek, zmírní i další omezení

29. 11. 2020 | | Petr Kučera | 8 komentářů

Obchody a služby otevřou ve čtvrtek, zmírní i další omezení

Do třetího stupně protiepidemického systému PES se Česko přesune od čtvrtka 3. prosince. Rozhodla o tom vláda na nedělním jednání. Otevřou se všechny obchody a služby včetně restaurací. Od pondělí do středy platí ještě dosavadní omezení.

Skoro devět z deseti hospod otevře hned, jak to půjde

27. 11. 2020 | | Petr Kučera | 6 komentářů

Skoro devět z deseti hospod otevře hned, jak to půjde

Naprostá většina hospod a restaurací otevře okamžitě v den, kdy jim to vládní rozhodnutí umožní. Ukázal to průzkum Plzeňského Prazdroje na vzorku 8200 tuzemských podniků, kam dodává svá piva.

Odklad, nebo definitivní konec? EET očima expertů

27. 11. 2020 | | Jiří Hovorka, Ondřej Tůma | 23 komentářů

Odklad, nebo definitivní konec? EET očima expertů

Jak se za čtyři roky fungování osvědčila elektronická evidence tržeb? A má smysl ji za dva roky resuscitovat, nebo spíš zaslouží poslední ránu z milosti?

Progresivní daň se rozšíří na víc příjmů. Změny pohledem experta

25. 11. 2020 | | Renata Lichtenegerová | 15 komentářů

Progresivní daň se rozšíří na víc příjmů. Změny pohledem experta

Zahodit a napsat celý znovu. Tak by podle Michala Jelínka z poradenské skupiny V4 Group bylo nejlepší naložit se zákonem o daních z příjmů. „Podnikatelské prostředí potřebuje stabilní daňový systém. Jeho neustálé změny, v horším případě navíc pouze dočasné, firmy nesmyslně zatěžují,“ říká v rozhovoru, který se týká nejen čerstvě schváleného balíčku.

Čínu jde porazit jedině kvalitou

15. 11. 2020 | | Renata Lichtenegerová | 6 komentářů

Čínu jde porazit jedině kvalitou

Navzdory koronakrizi pokračujeme v expanzi na nové zahraniční trhy. Druhá vlna zatím odběratele zasáhla méně než ta jarní, říká v rozhovoru Jiří Fejt, manažer pro export ve společnosti Huddy Diamonds.

Nejlepší kurz

NázevCelkem zaplatíte
Exchange s.r.o. VIP 2 635,00 Kč
Exchange s.r.o. 2 645,00 Kč
Poštovní spořitelna 2 690,90 Kč
ČSOB 2 690,90 Kč
Czech Exchange 2 695,00 Kč
Expobank CZ 2 698,60 Kč
Komerční banka 2 701,80 Kč
Česká spořitelna 2 713,00 Kč
Raiffeisenbank 2 740,52 Kč
UnicreditBank Czech Republic 2 750,00 Kč
TIP: Získejte výhodný VIP kurz na výměnu valut
vytiskněte si slevový kupón.
TIP: Jak na platby do zahraničí ZDARMA? - šetřete na poplatcích, podmínky ZDE.

Ušetřete s Peníze.cz

Naši čtenáři s námi ušetřili už  13 173 369 Kč. Podívejte se na poslední poptávky a vyzkoušejte nás také. Vše je zcela zdarma.

Celebrity v rejstříku

Jsou to frajeři, nebo lupiči? Hlasujte v hitparádě o krále a největšího podvraťáka našeho obchodního rejstříku. Pokud nevidíte svého favorita, zkuste si stránku znovu načíst, objeví se další várka…

1.Tomáš Berdych

Tomáš Berdych

- bývalý tenista

+10
+
-
2.Lucie Borhyová

Lucie Borhyová

- moderátorka

+3
+
-
3.Marcel  Gecov

Marcel Gecov

- bývalý fotbalista, podnikatel

-2
+
-
4.Boleslav Polívka

Boleslav Polívka

- herec

-53
+
-
5.Mikuláš Minář

Mikuláš Minář

- aktivista

-105
+
-

Články na Heroine.cz

Když superženy nestíhají. Zvládnout všechno není normální

Když superženy nestíhají. Zvládnout všechno není normální

Chronické přetížení, hrozba vyhoření a zápřah až do zhroucení nebo akutních zdravotních...více

Ordinace končí. Proč každá potřebujeme svého televizního gynekologa

Ordinace končí. Proč každá potřebujeme svého televizního gynekologa

Končí jeden z legendárních „nekonečných“ seriálů, kterému zřejmě neunikl žádný Čech, který...více

Co mě moje dvouletá dcera naučila o feminismu

Co mě moje dvouletá dcera naučila o feminismu

Po narození dcery jsem si feministickou otázku začal uvědomovat mnohem palčivěji než dřív....více

Ušetřete za elektřinu a plyn

Zdají se vám vaše účty za elektřinu a plyn podezřele vysoké, ale nechce se vám do srovnávání nabídek? Odrazuje vás od změny dodavatele nekonečné papírování? Máme řešení: porovnáme distribuční sazby za elektřinu i plyn a vybereme tu pro vás nejvýhodnější. A pokud budete chtít, zařídíme za vás i změnu dodavatele.

Průměrně šetříme 2320 korun ročně na elektřině a 2560 korun na plynu.

Víte, kde najdete nejlevnější benzin ve svém okolí? My ano. Vyzkoušejte naše vyhledávání čerpacích stanic podle adresy nebo místa, kde se právě nacházíte.

Vývoj ceny benzinu a ceny nafty

Poradna

Poslední dotaz: Půjčka - Zákon o spotřebitelském úvěru
Poradna > Poradna při finanční tísni > Půjčka - Zákon o spotřebitelském úvěru

Otázka: Dobrý den, můj syn si vzal u jedný nebankovní společnosti půjčku celkově mu půjčili 30 073,00 Kč můžete mi říct jak mu muzou pujcit když měl do nedávna jen brigádu žádnou smlouvu nic.. Je to měsíc zpátky...Více

Právní poradna

Sociální poradna

Investiční poradna

Interaktivní grafiky

Spočítejte si osobní inflaci

Spočítejte si osobní inflaci

Inflace se měří indexem cen průměrného koše výrobků a služeb. Jenže každý kupuje něco jiného, proto na každého inflace působí jinak.

Jak se vyvíjejí v Česku mzdy a nezaměstnanost

Jak se vyvíjejí v Česku mzdy a nezaměstnanost

Unikátní mapa, na které můžete sledovat vývoj nezaměstnanosti a průměrných platů v jednotlivých českých krajích od roku 2006.

Průvodce výpisem z katastru nemovitostí

Průvodce výpisem z katastru nemovitostí

Vyznat se ve výpisu z katastru nemovitostí je často složité. Připravili jsme průvodce, který vám pomůže se zorientovat v jeho jednotlivých částech.

Partners Financial Services