Partners Financial Services
Ikona žárovky

Tyto stránky navštíví měsíčně 1 000 000 lidí. Chcete inzerci na míru? Napište nám!

Národní rada osob se zdravotním postižením České republiky, z.s., Praha, IČO: 70856478 - Obchodní rejstřík

Tento výpis z obchodního rejstříku obsahuje údaje o společnosti Národní rada osob se zdravotním postižením České republiky, z.s.. Údaje byly staženy 12. 8. 2023 z datové služby justice.cz
dle IČO 70856478. Z důvodu ochrany osobních údajů nejsou na stránce data narození a úplné adresy fyzických osob. Kompletní výpis včetně dat narození a adres lze zobrazit po zadání IČO 70856478 na originální stránce obchodního rejstříku justice.cz.

Výpis z obchodního rejstříku

Aktuální rejstřík
Úplný rejstřík
RES Registr dotací

Prověřte si

Prověřit exekuce Reputace firmy Rizikovost společnosti
Datum zápisu
1. 1. 2014
Datum vzniku
25. 8. 2000
Název
Národní rada osob se zdravotním postižením České republiky
zapsáno 1. 1. 2014 vymazáno 20. 11. 2015
Národní rada osob se zdravotním postižením České republiky, z.s.
zapsáno 20. 11. 2015
Adresa firmy
Partyzánská 1/7, 170 00 Praha - Holešovice (Praha 7)
zapsáno 1. 1. 2014
Sídlo Kraj: Hlavní město Praha
Okres: Hlavní město Praha
Obec: Praha
Část obce: Holešovice
Ulice: Partyzánská
Adresní místo: Partyzánská 1/7
IČO
70856478
zapsáno 1. 1. 2014
DIČ
Identifikátor datové schránky
k5rj4ae
Právní forma
Spolek
zapsáno 1. 1. 2014
Spisová značka
L 11146/MSPH Městský soud v Praze
zapsáno 1. 1. 2014
Účel
NRZP ČR zejména: a) navrhuje orgánům státní správy a samosprávy potřebná legislativní či jiná opatření ve prospěch osob se zdravotním postižením a posuzuje návrhy opatření, zpracované a ji předložené jinými orgány či institucemi, které se týkají životních podmínek osob se zdravotním postižením, b)podílí se, v souladu s právními předpisy, na vypracování a realizaci dlouhodobých koncepcí vyrovnávání příležitostí pro občany se zdravotním postižením, c)zabezpečuje spolupráci s mezinárodními organizacemi osob se zdravotním postižením, d) sleduje a vyhodnocuje realizaci legislativních i jiných opatření ve prospěch osob se zdravotním postižením, vyplývajících z mezinárodních závazků i norem České republiky a v případě potřeby iniciuje opatření k nápravě zjištěných nedostatků, e) zajišťuje osvětovou a poradenskou činnost a související služby při vyrovnávání příležitostí pro osoby se zdravotním postižením ve všech oblastech života společnosti, f) vytváří a realizuje vzdělávací programy v oblasti vyrovnávání příležitostí pro osoby se zdravotním postižením, g) vydává periodické i neperiodické časopisy a publikace, pořádá konference, semináře a další akce týkající se vyrovnávání příležitostí pro osoby se zdravotním postižením, h) spolupracuje se samosprávou krajů při tvorbě, realizaci a monitorování strategických koncepcí a plánů vytváření rovných příležitostí pro osoby se zdravotním postižením v působnosti příslušného kraje, i) realizuje projekty s podporou veřejných zdrojů ČR, fondů EU a dalších donátorů z ČR i ze zahraničí ve prospěch osob se zdravotním postižením.
zapsáno 1. 1. 2015
Název nejvyššího orgánu
Republikové shromáždění
zapsáno 1. 1. 2015

Poslední změny a události

5. 12. 2018
Zapsán skutečný majitel Mgr. Václav Krása, jako skutečný majitel
5. 3. 2018
Změna adresy: člen statutárního orgánu Mgr. Václav Krása
6. 10. 2017
Změna adresy: člen statutárního orgánu Mgr. Václav Krása
20. 11. 2015
Změna názvu z Národní rada osob se zdravotním postižením České republiky na Národní rada osob se zdravotním postižením České republiky, z.s.
1. 1. 2015
Zapsán člen statutárního orgánu Mgr. Václav Krása, jako předseda

Všechny změny a události ve společnosti

Předmět vedlejší hospodářské činnosti
NRZP ČR zejména: a)poskytuje registrované sociální služby dle zákona č. 108/2006 Sb. zejména se zaměřením na odborné sociální poradenství, jehož cílem je řešení problémové situace, do které se lidé mohou dostat v důsledku neznalostí svých práv a povinností. Za tímto účelem provozuje celostátní síť odborného sociálního poradenství pro osoby se zdravotním postižením, seniory a další skupiny občanů ohrožených sociálním vyloučením. b)vytváří podmínky pro podporu a začleňování sociálně znevýhodněných skupin občanů, podporuje vytváření rovných příležitostí a jejich společenského, kulturního a především pracovního uplatnění s možností poskytování i zprostředkovatelských služeb za účelem získání pracovního uplatnění, c)vytváří zázemí a administrativní servis pro veřejně prospěšné aktivity občanů se zdravotním postižením, jejich zástupců či spolků - zejména pak spolků sdružených ve strukturách NRZP ČR, působících na celostátní i krajské úrovni, d)podporuje tvorbu komplexních opatření a souborů služeb, které umožňují návrat osob se zdravotním postižením či jejich udržení na trhu práce, e)realizuje osvětové, informační, vzdělávací akce a kampaně spojených s využíváním technických opatření, která napomáhají zlepšení kvality života OZP, f)realizuje propagační, výukové, poradenské, mediační, informační činnosti, zprostředkovává styk s veřejností, podporuje setkávání a rozvoj spolupráce subjektů ve smyslu cílů organizace - včetně spolupráce se zahraničními subjekty atd., g)pořádá veřejné sbírky na podporu hlavní činnosti, h)rozvíjí nové metody práce s komunitou, vytváří strategie komplexního řešení sociálních služeb, celoživotního vzdělávání a ostatních složek prostředí, které ovlivňují kvalitu života a podporují integraci znevýhodněných skupin občanů, i)podporuje vytváření pracovních příležitostí pro osoby se zdravotním postižením, a to zejména ve spolupráci s dotčenými institucemi - zejména pak s Úřady práce, j)v rámci realizace vedlejší činnosti může NRZP ČR vyvíjet též vedlejší hospodářskou činnost spočívající v podnikání nebo jiné výdělečné činnosti za předpokladu, že její účel spočívá v podpoře hlavní činnosti nebo v hospodárném využití spolkového majetku.
zapsáno 1. 1. 2015

Předseda

Předseda
Mgr. Václav Krása
Vondroušova, 163 00 Praha - Řepy
Den vzniku funkce: 31. 5. 2012
Den vzniku členstvi: 31. 5. 2012
zapsáno 1. 1. 2015 vymazáno 6. 10. 2017
Předseda
Mgr. Václav Krása
Hájecká, 253 01 Chýně - Chýně
Den vzniku funkce: 31. 5. 2012
Den vzniku členstvi: 31. 5. 2012
zapsáno 6. 10. 2017 vymazáno 5. 3. 2018
Předseda
Mgr. Václav Krása
Hájecká, 253 03 Chýně - Chýně
Den vzniku funkce: 31. 5. 2012
Den vzniku členstvi: 31. 5. 2012
zapsáno 5. 3. 2018
Počet členů
1
zapsáno 1. 1. 2015
Způsob jednání
předseda je statutárním orgánem NRZP, řídí její činnost, jedná jejím jménem, resp. činí veškeré kroky vyplývající z občanskoprávní úpravy ve věci jednání a povinností statutárního orgánu spolku
zapsáno 1. 1. 2015

Republiková kontrolní komise

Počet členů
5
zapsáno 1. 1. 2015
(1)Republiková kontrolní komise se schází nejméně dvakrát ročně. (2)K přijetí usnesení Republikové kontrolní komise je třeba nadpoloviční většina hlasů všech členů. (3)Způsob svého jednání upravuje Republiková kontrolní komise vlastním Jednacím řádem.
zapsáno 1. 1. 2015

Skuteční majitelé

Skutečný majitel
Mgr. Václav Krása
Automatický průpis: ne
Den, od kterého je osoba skutečným majitelem: 5. 12. 2018
zapsáno 5. 12. 2018

Hodnocení firmy

0
-
+

Sídlo společnosti na mapě

Sbírka listin

Peníze.cz zobrazuje pouze údaje, které byly zveřejněny na základě zákona v různých rejstřících. Seznam odkazů na zdrojové informace naleznete na této stránce. Vydavatel tímto způsobem zpracovává osobní údaje v souladu s čl. 6 odst. 1 odst. f) Obecného nařízení o ochraně osobních údajů, tedy pro účely oprávněných zájmů uživatelů této webové služby, která umožňuje, mimojiné, vyhledávání v rejstřících z jednoho místa, aniž by údaje z těchto rejstříků sdružovala.

Pokud jste na našich stránkách objevili, že uváděná data neodpovídají realitě, zkontrolujte prosím nejdříve, zda chyba není přímo v příslušném zdrojovém rejstříku. Pokud je, obraťte se s žádostí o opravu dat na příslušnou instituci uvedenou na této stránce. Tím zajistíte aktuálnost dat na našich stránkách a v mnoha dalších komerčních databázích.

Celebrity v rejstříku

Milan Jančík

Milan Jančík

podnikatel, bývalý místopředseda pražské ODS a starosta Prahy 5

-583
-
+
Simona Krainová

Simona Krainová

modelka

-56
-
+
Jaroslav Beck

Jaroslav Beck

hudební skladatel, tvůrce Beat Saber

12
-
+
Šárka Grossová

Šárka Grossová

manželka bývalého premiéra Stanislava Grosse a podnikatelka

-255
-
+
Václav Klaus

Václav Klaus

bývalý prezident

-50
-
+
Roman Berbr

Roman Berbr

fotbalový funkcionář

-438
-
+

A tohle už jste četli?

Firmy s podobným IČO

Firmy s podobným názvem

Spořící účet plně online

Jedinečná nabídka neveřejných nemovitostí k bydlení i investici, kterou nenajdete na běžných realitních portálech.