Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

Domov u studánky, IČO: 00854310 - Obchodní rejstřík

Tento výpis z obchodního rejstříku obsahuje údaje o společnosti Domov u studánky Údaje byly staženy 23. 2. 2021 z datové služby justice.cz dle IČO 00854310. Z důvodu ochrany osobních údajů nejsou na stránce data narození a úplné adresy fyzických osob. Kompletní výpis včetně dat narození a adres lze zobrazit po zadání IČO 00854310 na originální stránce obchodního rejstříku justice.cz.

Tyto stránky navštíví měsíčně 1 000 000 lidí. Chcete inzerci na míru? Napište nám!

Výpis z obchodního rejstříku

Rejstřík
ARES
 
 
 
 
 
Pracovní místa
 
Datum zápisu30. 9. 2003
Obchodní firma
od 17. 2. 2007

Domov u studánky

od 30. 9. 2003 do 17. 2. 2007

Ústav sociální péče Anenská Studánka

Adresa sídla
od 30. 9. 2003 do 29. 12. 2016
Lanškroun, Anenská Studánka 41, PSČ 563 01
IČO
od 30. 9. 2003

00854310

Identifikátor datové schránky:98akje9
Právní forma
od 30. 9. 2003
Příspěvková organizace
Spisová značka728 Pr, Krajský soud v Hradci Králové
Předmět činnosti
od 29. 12. 2016
- Domov u studánky poskytuje pobytovou sociální službu domovy pro osoby se zdravotním postižením - služba je poskytována klientům od 18 let věku, s mentálním postižením, případně s mentálním postižením v kombinaci s postižením tělesným nebo smyslovým; lidem s vysokou potřebou podpory, u kterých je nezbytná pobytová služba. Domov u studánky poskytuje pobytovou sociální službu chráněné bydlení - služba je poskytována klientům od 18 let věku, s mentálním postižením, případně s mentálním postižením v kombinaci s postižením tělesným nebo smyslovým. Domov u studánky poskytuje pobytovou sociální službu odlehčovací služby - služba je poskytována klientům od 18 let věku se zdravotním, chronickým a kombinovaným postižením, kterým poskytuje péči v domácím prostředí rodina. Domov u studánky poskytuje ambulantní sociální službu sociálně terapeutické dílny služba je poskytována klientům od 18 let věku s mentálním postižením, případně s mentálním postižením v kombinaci s postižením tělesným nebo smyslovým. Sociální služby domovy pro osoby se zdravotním postižením, chráněné bydlení, odlehčovací služby a sociálně terapeutické dílny zahrnují základní činnosti stanovené pro tuto službu zákonem o sociálních službách. Na základě zákona o sociálních službách Domov u studánky dále - poskytuje nezaopatřeným dětem osobní vybavení, drobné předměty běžné denní potřeby a některé služby s přihlédnutím k jejich potřebám. - zabezpečuje ošetřovatelskou a rehabilitační péči. Výše uvedené sociální služby jsou poskytovány v souladu se zákonem č. 108/2006 Sb., o sociálních službách, ve znění pozdějších předpisů a v souladu se standardy kvality sociálních služeb podle vyhlášky č.505/2006 Sb., kterou se provádějí některá ustanoven í zákona o sociálních službách, ve znění pozdějších předpisů. Domov u studánky dále zajišťuje - výkon ekonomické, provozní, technické, investiční a administrativní činnosti včetně hospodaření s movitým a nemovitým majetkem ve vlastnictví Pardubického kraje a s vlastním majetkem, nakládání s ním v souladu s touto zřizovací listinou a včetně ubytova cích a stravovacích služeb pro vlastní zaměstnance v rozsahu potřebném pro naplnění hlavního účelu a hlavního předmětu činnosti, - umožnění praktické výuky školám se sociálním zaměřením, - plnění dalších povinností v souladu s platnými právními předpisy v oblasti sociálních služeb.
od 17. 9. 2016 do 29. 12. 2016
- Domov u studánky poskytuje pobytovou sociální službu domovy pro osoby se zdravotním postižením - služba je poskytována klientům od 18 let věku, s mentálním postižením, případně s mentálním postižením v kombinaci s postižením tělesným nebo smyslovým. Domov u studánky poskytuje pobytovou sociální službu chráněné bydlení - služba je poskytována klientům od 18 let věku, s mentálním postižením, případně s mentálním postižením v kombinaci s postižením tělesným nebo smyslovým. Domov u studánky poskytuje pobytovou sociální službu odlehčovací služby - služba je poskytována klientům od 18 let věku se zdravotním, chronickým a kombinovaným postižením, kterým poskytuje péči v domácím prostředí rodina. Domov u studánky poskytuje ambulantní sociální službu sociálně terapeutické dílny služba je poskytována klientům od 18 let věku s mentálním postižením, případně s mentálním postižením v kombinaci s postižením tělesným nebo smyslovým. Sociální služby domovy pro osoby se zdravotním postižením, chráněné bydlení, odlehčovací služby a sociálně terapeutické dílny zahrnují základní činnosti stanovené pro tuto službu zákonem o sociálních službách. Na základě zákona o sociálních službách Domov u studánky dále - poskytuje nezaopatřeným dětem osobní vybavení, drobné předměty běžné denní potřeby a některé služby s přihlédnutím k jejich potřebám. - zabezpečuje ošetřovatelskou a rehabilitační péči. Výše uvedené sociální služby jsou poskytovány v souladu se zákonem č. 108/2006 Sb., o sociálních službách, ve znění pozdějších předpisů a v souladu se standardy kvality sociálních služeb podle vyhlášky č.505/2006 Sb., kterou se provádějí některá ustanoven í zákona o sociálních službách, ve znění pozdějších předpisů. Domov u studánky dále zajišťuje - výkon ekonomické, provozní, technické, investiční a administrativní činnosti včetně hospodaření s movitým a nemovitým majetkem ve vlastnictví Pardubického kraje a s vlastním majetkem, nakládání s ním v souladu s touto zřizovací listinou a včetně ubytova cích a stravovacích služeb pro vlastní zaměstnance v rozsahu potřebném pro naplnění hlavního účelu a hlavního předmětu činnosti, - umožnění praktické výuky školám se sociálním zaměřením, - plnění dalších povinností v souladu s platnými právními předpisy v oblasti sociálních služeb.
od 16. 2. 2016 do 17. 9. 2016
- Domov u studánky poskytuje pobytovou sociální službu domovy pro osoby se zdravotním postižením - služba je poskytována klientům od 18 let věku, s mentálním postižením, případně s mentálním postižením v kombinaci s postižením tělesným nebo smyslovým. Domov u studánky poskytuje pobytovou sociální službu chráněné bydlení - služba je poskytována klientům od 18 let věku, s mentálním postižením, případně s mentálním postižením v kombinaci s postižením tělesným nebo smyslovým. Sociální služby domovy pro osoby se zdravotním postižením a chráněné bydlení zahrnují základní činnosti stanovené pro tuto službu zákonem o sociálních službách. Na základě zákona o sociálních službách Domov u studánky dále -poskytuje nezaopatřeným dětem osobní vybavení, drobné předměty běžné denní potřeby a některé služby s přihlédnutím k jejich potřebám. -zabezpečuje ošetřovatelskou a rehabilitační péči. Výše uvedené sociální služby jsou poskytovány v souladu se zákonem č. 108/2006 Sb., o sociálních službách, ve znění pozdějších předpisů a v souladu se standardy kvality sociálních služeb podle vyhlášky č.505/2006 Sb., kterou se provádějí některá ustanoven í zákona o sociálních službách, ve znění pozdějších předpisů. Domov u studánky dále zajišťuje -výkon ekonomické, provozní, technické, investiční a administrativní činnosti včetně hospodaření s movitým a nemovitým majetkem ve vlastnictví Pardubického kraje a s vlastním majetkem, nakládání s ním v souladu s touto zřizovací listinou a včetně ubytovac ích a stravovacích služeb pro vlastní zaměstnance v rozsahu potřebném pro naplnění hlavního účelu a hlavního předmětu činnosti, -umožnění praktické výuky školám se sociálním zaměřením, -plnění dalších povinností v souladu s platnými právními předpisy v oblasti sociálních služeb.
od 29. 8. 2014 do 16. 2. 2016
- Domov u studánky poskytuje pobytovou sociální službu domovy pro osoby se zdravotním postižením - služba je poskytována klientům od 18 let věku, s mentálním postižením, případně s mentálním postižením v kombinaci s postižením tělesným nebo smyslovým. Sociá lní služba domovy pro osoby se zdravotním postižením, zahrnuje základní činnosti stanovené pro tuto službu zákonem o sociálních službách. Na základě zákona o sociálních službách Domov u studánky dále - poskytuje nezaopatřeným dětem osobní vybavení, drobné předměty běžné denní potřeby a některé služby s přihlédnutím k jejich potřebám - zabezpečuje ošetřovatelskou a rehabilitační péči. Výše uvedená sociální služba je poskytována v souladu se zákonem č. 108/2006 Sb., o sociálních službách, ve znění pozdějšíc h přepisů a v souladu se standardy kvality sociálních služeb podle vyhlášky č. 505/2006 Sb., kterou se provádějí některá ustanovení zákona o sociálních službách, ve znění pozdějších předpisů. Domov u studánky dále zajišťuje - výkon ekonomické, provozní, t echnické, investiční a administrativní činnosti včetně hospodaření s movitým a nemovitým majetkem ve vlastnictví Pardubického kraje a s vlastním majetkem, nakládání s ním v souladu s touto zřizovací listinou a včetně ubytovacích a stravovacích služeb pro vlastní zaměstnance v rozsahu potřebném pro naplnění hlavního účelu a hlavního předmětu činnosti, - umožnění praktické výuky školám se sociálním zaměřením, - plnění dalších povinností v souladu s platnými právními předpisy v oblasti sociálních služeb.
od 11. 9. 2012 do 29. 8. 2014
- Domov u studánky poskytuje pobytovou sociální službu domovy pro osoby se zdravotním postižením - služba je poskytována klientům od 15 let věku, s mentálním postižením, případně s mentálním postižením v kombinaci s postižením tělesným nebo smyslovým. Sociální služba domovy pro osoby se zdravotním postižením, zahrnuje základní činnosti stanovené pro tuto službu zákonem o sociálních službách. Těmito činnostmi jsou: - poskytnutí ubytování - poskytnutí stravy - pomoc při zvládání běžných úkonů péče o vlastní osobu - pomoc při osobní hygieně nebo poskytnutí podmínek pro osobní hygienu - výchovné, vzdělávací a aktivizační činnosti - zprostředkování kontaktu se společenským prostředím - sociálně terapeutické činnosti - pomoc při uplatňování práv, oprávněných zájmů a při obstarávání osobních záležitostí Na základě zákona o sociálních službách dále - poskytuje nezaopatřeným dětem osobní vybavení, drobné předměty běžné denní potřeby a některé služby s přihlédnutím k jejich potřebám - zabezpečuje ošetřovatelskou a rehabilitační péči Domov u studánky neposkytuje fakultativní služby. Pobytová služba není určena: - osobám, jejichž zdravotní stav vyžaduje poskytování akutní zdravotní péče v lůžkovém zdravotnickém zařízení, - osobám, které z důvodu infekční nemoci nejsou schopny pobytu v domově, - osobám, které pro akutní nebo nestabilizovanou duševní nemoc nebo závislost mohou ohrozit, popřípadě ohrožují, sebe a okolí, - osobám, jejichž chování by narušovalo kolektivní soužití, a to zejména z důvodu duševní nemoci, závažné mentální poruchy, závislosti na návykových látkách nebo absence sociálních návyků, - osobám v akutním stavu závislosti na návykových látkách, - osobám, které mají hlavní diagnózu demenci různého typu. Výše uvedená sociální služba je poskytována v souladu se standardy kvality sociálních služeb podle vyhlášky č. 505/2006 Sb., kterou se provádějí některá ustanovení zákona o sociálních službách, ve znění pozdějších předpisů. Domov u studánky dále zajišťuje - výkon ekonomické, provozní, technické, investiční a administrativní činnosti včetně správy movitého a nemovitého majetku ve vlastnictví Pardubického kraje a nakládání s ním v souladu s touto zřizovací listinou a včetně ubytovacích a stravovacích služeb pro vlastní zaměstnance v rozsahu potřebném pro naplnění hlavního účelu a hlavního předmětu činnosti, - umožnění praktické výuky školám se sociálním změřením, - plnění dalších povinností v souladu s platnými právními předpisy v oblasti sociálních služeb.
od 27. 7. 2010 do 11. 9. 2012
- Hlavní účel a předmět činnosti organizace Hlavní účel Domov u studánky je zařízením sociálních služeb podle § 34 odst. 1 písm. d) zákona č. 108/2006 Sb., o sociálních službách, ve znění pozdějších předpisů, tj. domov pro osoby se zdravotním postižením, které zajišťuje v hlavním předmětu činnosti podrobně vym ezené pobytové služby sociální péče podle zákona o sociálních službách pro mentálně postižené občany od 15-ti let věku, jakož i pro občany, kteří jsou postiženi též tělesnou nebo smyslovou vadou lehčího stupně, případně poskytuje tyto služby lidem s mentá lním postižením lehčího stupně ovšem jen za předpokladu, že ústavní sociální péči nezbytně potřebují. Sociální služby podrobně vymezené v hlavním předmětu činnosti se poskytují výhradně oprávněné osobě pobývající na území Pardubického kraje, pouze v případě dlouhodobě volné kapacity se poskytují rovněž oprávněné osobě pobývající mimo území Pardubického kr aje. Níže uvedený rozpis hlavního předmětu činnosti nepředstavuje jednotlivé druhy hlavních čiností, nýbrž upřesnění rozsahu poskytování pobytových služeb sociální péče. Hlavní předmět činnosti Domov u studánky poskytuje pobytové služby sociální péče osobám s mentálním postižením od 15 let věku, - které mají sníženou soběstačnost v základních životních dovednostech z důvodu zdravotního postižení, jejichž situace vyžaduje pravidelnou pomoc jiné fyzické osoby, - které mohou mít též přidruženou tělesnou nebo smyslovou vadou lehčího stupně, - které potřebují pobytové služby sociální péče (dále jen "uživatelé sociálních služeb"). Domov u studánky pobytovou službu neposkytne, jestliže - zdravotní stav osoby vyžaduje poskytování akutní zdravotní péče v lůžkovém zdravotnickém zařízení, - osoba z důvodu infekční nemoci není schopna pobytu v zařízení sociálních služeb, - osoba může ohrozit, popřípadě ohrožuje, sebe a své okolí pro akutní nebo nestabilizovanou duševní nemoc nebo závislost, - chování osoby by narušovalo kolektivní soužití, a to zejména z důvodu duševní nemoci, závažné mentální poruchy, závislosti na návykových látkách nebo chybění sociálních návyků. Domov u studánky je zařízením sociálních služeb, které poskytuje pobytové služby sociální péče podle zákona o sociálních službách pro osoby se zdravotním postižením. Služba domov pro osoby se zdravotním postižením zahrnuje základní činnosti stanovené pro tuto službu zákonem o sociálních službách: těmito činnostmi jsou: - poskytnutí ubytování - poskytnutí stravy nebo pomoc při zajištění stravy - pomoc při zvládání běžných úkonů péče o vlastní osobu - pomoc při osobní hygieně nebo poskytnutí podmínek pro osobní hygienu - výchovné, vzdělávací a aktivizační činnosti - zprostředkování kontaktu se společenským prostředím - sociálně terapeutické činnosti - pomoc při uplatňování práv, oprávněných zájmů a při obstarávání osobních záležitostí - základní sociální poradenství Domov u studánky dále poskytuje - nácvik dovedností pro zvládání péče o vlastní osobu, soběstačnosti a dalších činností vedouchích k sociálnímu začleňování - podpora vytváření a zdokonalování základních pracovních návyků a dovedností - zajištění zdravotní péče pro uživatele prostřednictvím zdravotnického zařízení - zajištění ošetřovatelské a rehabilitační péče prostřednictvím svých odborně způsobilých zaměstanců - doprava uživatelů služeb dle jejich potřeb Výše uvedené sociální služby jsou poskytovány ve shodě se standardy kvality sociálních služeb podle zvláštního právního předpisu. Domov u studánky dále zajišťuje - výkon ekonomické, provozní, technické, investiční a administrativní činnosti včetně správy movitého a nemovitého majetku ve vlastnictví Pardubického kraje a nakládání s ním v souladu s touto zřizovací listinou a včetně ubytovacích a stravovacích služeb pro vlastní zaměstnance v rozsahu potřebném pro naplnění hlavního účelu a hlavního předmětu činnosti příspěvkové organizace Pardubického kraje Domov u studánky - umožňování praktické výuky školám se sociálním případně zdravotnickým zaměřením, - plnění dalších povinností v souladu s platnými právními předpisy v oblasti sociálních služeb.
od 17. 2. 2007 do 27. 7. 2010
- Hlavní účel a předmět činnosti organizace Hlavní účel Domov u studánky je zařízením sociálních služeb podle § 34 odst. 1 písm. d) zákona č. 108/2006 Sb., o sociálních službách, ve znění pozdějších předpisů, tj. domov pro osoby se zdravotním postižením, které zajišťuje v hlavním předmětu činnosti podrobně vym ezené pobytové služby sociální péče podle zákona o sociálních službách pro osoby s mentálním postižením, jakož i pro osoby, které jsou postiženy též tělesnou nebo smyslovou vadou lehčího stupně, případně poskytuje tyto služby osobám s mentálním postižením lehčího stupně ovšem jen za předpokladu, že ústavní sociální péči nezbytně potřebují. Sociální služby podrobně vymezené v hlavním předmětu činnosti se poskytují výhradně oprávněné osobě pobývající na území Pardubického kraje, pouze v případě dlouhodobě volné kapacity se poskytují rovněž oprávněné osobě pobývající mimo území Pardubického kr aje. Níže uvedený rozpis hlavního předmětu činnosti nepředstavuje jednotlivé druhy hlavních čiností, nýbrž upřesnění rozsahu poskytování pobytových služeb sociální péče. Hlavní předmět činnosti Domov u studánky poskytuje pobytové služby sociální péče osobám s mentálním postižením od 18 let věku, - které mají sníženou soběstačnost v základních životních dovednostech z důvodu zdravotního postižení, jejichž situace vyžaduje pravidelnou pomoc jiné fyzické osoby, - které mohou mít též přidruženou tělesnou nebo smyslovou vadou lehčího stupně, - které potřebují pobytové služby sociální péče (dále jen "uživatelé sociálních služeb"). Domov u studánky pobytovou službu neposkytne, jestliže - zdravotní stav osoby vyžaduje poskytování akutní zdravotní péče v lůžkovém zdravotnickém zařízení, - osoba z důvodu infekční nemoci není schopna pobytu v zařízení sociálních služeb, - osoba může ohrozit, popřípadě ohrožuje, sebe a své okolí pro akutní nebo nestabilizovanou duševní nemoc nebo závislost, - chování osoby by narušovalo kolektivní soužití, a to zejména z důvodu duševní nemoci, závažné mentální poruchy, závislosti na návykových látkách nebo chybění sociálních návyků. Domov u studánky je zařízením sociálních služeb, které poskytuje pobytové služby sociální péče podle zákona o sociálních službách pro osoby se zdravotním postižením. Služba domov pro osoby se zdravotním postižením zahrnuje základní činnosti stanovené pro tuto službu zákonem o sociálních službách: těmito činnostmi jsou: - poskytnutí ubytování - poskytnutí stravy nebo pomoc při zajištění stravy - pomoc při zvládání běžných úkonů péče o vlastní osobu - pomoc při osobní hygieně nebo poskytnutí podmínek pro osobní hygienu - výchovné, vzdělávací a aktivizační činnosti - zprostředkování kontaktu se společenským prostředím - sociálně terapeutické činnosti - pomoc při uplatňování práv, oprávněných zájmů a při obstarávání osobních záležitostí - základní sociální poradenství Domov u studánky dále poskytuje - nácvik dovedností pro zvládání péče o vlastní osobu, soběstačnosti a dalších činností vedouchích k sociálnímu začleňování - podpora vytváření a zdokonalování základních pracovních návyků a dovedností - zajištění zdravotní péče pro uživatele prostřednictvím zdravotnického zařízení - zajištění ošetřovatelské a rehabilitační péče prostřednictvím svých odborně způsobilých zaměstanců - doprava uživatelů služeb dle jejich potřeb Výše uvedené sociální služby jsou poskytovány ve shodě se standardy kvality sociálních služeb podle zvláštního právního předpisu. Domov u studánky dále zajišťuje - výkon ekonomické, provozní, technické, investiční a administrativní činnosti včetně správy movitého a nemovitého majetku ve vlastnictví Pardubického kraje a nakládání s ním v souladu s touto zřizovací listinou a včetně ubytovacích a stravovacích služeb pro vlastní zaměstnance v rozsahu potřebném pro naplnění hlavního účelu a hlavního předmětu činnosti příspěvkové organizace Pardubického kraje Domov u studánky - umožňování praktické výuky školám se sociálním případně zdravotnickým zaměřením, - plnění dalších povinností v souladu s platnými právními předpisy v oblasti sociálních služeb.
od 30. 9. 2003 do 17. 2. 2007
- Poskytování komplexní a nedělitelné celoroční ústavní sociální péče, především pro dospělé klienty ve věku od dvaceti šesti let postižené mentálním postižením těžšího stupně a pro klienty postižené vedle mentálního postižení těžšího stupně též tělesnou ne bo smyslovou vadou, kteří potřebují ústavní péči, nikoli však léčebnou péči v lůžkovém zdravotnickém zařízení, jakož i pro klienty postižené mentálním postižením lehčího stupně, avšak jen tehdy, potřebují-li nezbytně ústavní péči.
Dluží vám tato firma
Statutární orgán
od 4. 8. 2017
Mgr. JITKA BERÁNKOVÁ - ředitel
Svitavy - Lány, Antonína Slavíčka, PSČ 568 02
den vzniku funkce: 1. 7. 2004
od 29. 12. 2016 do 4. 8. 2017
Mgr. JITKA BERÁNKOVÁ - ředitel
Svitavy - Lány, Antonína Slavíčka, PSČ 568 02
den vzniku funkce: 1. 7. 2004
od 31. 8. 2004 do 29. 12. 2016
Mgr. Jitka Beránková - ředitel
Svitavy, Antonína Slavíčka 44 B, PSČ 568 02
den vzniku funkce: 1. 7. 2004
od 30. 9. 2003 do 31. 8. 2004
Žofie Koščáková - Ředitelka
Lanškroun, Anenská Studánka 41, PSČ 563 01
den vzniku funkce: 1. 1. 2003 - 1. 7. 2004
od 30. 9. 2003
Způsob jednání: Ředitel je oprávněn jednat jménem příspěvkové organizace samostatně ve všech věcech týkajících se této organizace.
Hodnocení firmy
0
+
-

Další odkazy

Aktualizovat data

Peníze.cz zobrazuje pouze údaje, které byly zveřejněny na základě zákona v různých rejstřících. Seznam odkazů na zdrojové informace naleznete na této stránce. Vydavatel tímto způsobem zpracovává osobní údaje v souladu s čl. 6 odst. 1 odst. f) Obecného nařízení o ochraně osobních údajů, tedy pro účely oprávněných zájmů uživatelů této webové služby, která umožňuje, mimojiné, vyhledávání v rejstřících z jednoho místa, aniž by údaje z těchto rejstříků sdružovala.

Pokud jste na našich stránkách objevili, že uváděná data neodpovídají realitě, zkontrolujte prosím nejdříve, zda chyba není přímo v příslušném zdrojovém rejstříku. Pokud je, obraťte se s žádostí o opravu dat na příslušnou instituci uvedenou na této stránce. Tím zajistíte aktuálnost dat na našich stránkách a v mnoha dalších komerčních databázích. Pokud je na zdrojové stránce všechno v pořádku a chyba je pouze u nás, klikněte níž na tlačítko Aktualizovat data a vyčkejte. Aktualizace může trvat i několik málo desítek sekund.

Celebrity v rejstříku

Jiří Mádl

Jiří Mádl

- herec, režisér

0

+
-
Lucie Borhyová

Lucie Borhyová

- moderátorka

-16

+
-
Leoš Mareš

Leoš Mareš

- moderátor

-60

+
-
Radim Passer

Radim Passer

- miliardář

-61

+
-
Libuše Šmuclerová

Libuše Šmuclerová

- bývalá programová ředitelka TV Nova, dnes vede nakladatelství Ringier

-63

+
-
Aleš Řebíček

Aleš Řebíček

- podnikatel a bývalý ministr dopravy

-78

+
-

A tohle už jste četli?

Nový kompenzační bonus: Začíná příjem žádostí

Nový kompenzační bonus: Začíná příjem žádostí

Podpora pro OSVČ se zvyšuje a může na ni dosáhnout víc lidí. Základem bude pokles tržeb aspoň o 50 %. Novinkou je příspěvek v době karantény nebo onemocnění covidem.

Nová omezení přehledně: Zákaz pohybu, zavřené obchody, respirátory

Nová omezení přehledně: Zákaz pohybu, zavřené obchody, respirátory

Co platí od 1. března? Vláda omezuje volný pohyb obyvatel víc než kdykoliv předtím. Zavře všechny mateřské školy i zbývající ročníky základních škol. Otevřeno zůstane ještě méně obchodů a služeb.

Formulář pro cestování mimo okres. Tady je vzor

Formulář pro cestování mimo okres. Tady je vzor

Vláda od pondělí 1. března ve snaze zmírnit epidemii koronaviru zakázala opouštět území okresu, na jehož území máte trvalý pobyt nebo bydliště (Praha se v tomto případě považuje za jeden okres).

Ušetřete s Peníze.cz

Naši čtenáři s námi ušetřili už  13 640 108 Kč. Podívejte se na poslední poptávky a vyzkoušejte nás také. Vše je zcela zdarma.

Doporučujeme

Příští vláda bude zase Babišova. Tomu nezabráníte

Příští vláda bude zase Babišova. Tomu nezabráníte

Sledujete s blížícími se volbami preference stran a koalic? Nedává to smysl. Stačí poslouchat Miloše...

Jak vypadá mužská masturbace. Fyzická potřeba, odreagování, únik z nudy i meditace

Jak vypadá mužská masturbace. Fyzická potřeba, odreagování, únik z nudy i meditace

„Sebepoznání. Odpírání. Prostě musím. Dává mi to sebevědomí. Je to vyčerpávající rituál. Stydím se to...

Partners Financial Services