Centrum sociálních služeb Bystré, IČO: 75007932 - Obchodní rejstřík

Tento výpis z obchodního rejstříku obsahuje údaje o společnosti Centrum sociálních služeb Bystré Údaje byly staženy 27. 4. 2022 z datové služby justice.cz dle IČO 75007932. Z důvodu ochrany osobních údajů nejsou na stránce data narození a úplné adresy fyzických osob. Kompletní výpis včetně dat narození a adres lze zobrazit po zadání IČO 75007932 na originální stránce obchodního rejstříku justice.cz.

Tyto stránky navštíví měsíčně 1 000 000 lidí. Chcete inzerci na míru? Napište nám!

Výpis z obchodního rejstříku

Rejstřík
ARES
 
 
 
 
 
 
 
Datum zápisu11. 8. 2003
Obchodní firma
od 8. 1. 2022

Centrum sociálních služeb Bystré

od 23. 2. 2007 do 8. 1. 2022

Domov na zámku Bystré

od 22. 12. 2004 do 23. 2. 2007

Ústav sociální péče Bystré

od 11. 8. 2003 do 22. 12. 2004

Ústav sociální péče Bystré u Poličky, příspěvková organizace

Prověřit exekuceReputace firmy
Adresa sídla
od 27. 10. 2016 do 8. 1. 2022
Bystré, Zámecká , PSČ 569 92
od 22. 12. 2004 do 27. 10. 2016
Bystré, Zámecká 1, PSČ 569 92
od 11. 8. 2003 do 22. 12. 2004
Bystré u Poličky, Zámecká 1, PSČ 569 92
IČO
od 11. 8. 2003

75007932

Identifikátor datové schránky:uy4kied
Právní forma
od 11. 8. 2003
Příspěvková organizace
Spisová značka605 Pr, Krajský soud v Hradci Králové
Předmět činnosti
od 23. 9. 2020
- Domov na zámku Bystré poskytuje pobytovou sociální službu domovy pro osoby se zdravotním postižením osobám s mentálním postižením od 18 let věku, které mohou mít též přidružené smyslové postižení lehčího stupně nebo tělesné postižení. Domov na zámku Bystré poskytuje pobytovou sociální službu chráněné bydlení osobám od 18 let věku s lehkým a středně těžkým mentálním postižením, které mohou mít též přidružené tělesné nebo smyslové postižení lehčího stupně. V sociální službě chráněné byd lení je podporováno partnerské soužití. Domov na zámku Bystré poskytuje ambulantní sociální službu sociálně terapeutické dílny osobám od 18 do 65 let s lehkým až středně těžkým mentálním nebo kombinovaným postižením, kteří nejsou vzhledem ke svým schopnostem, dovednostem a pracovním návykům sch opni uplatnění v běžném zaměstnání. Domov na zámku Bystré poskytuje terénní sociální službu podpora samostatného bydlení osobám s mentálním postižením od 18 let věku. Sociální služby domovy pro osoby se zdravotním postižením, chráněné bydlení, sociálně terapeutické dílny a podpora samostatného bydlení zahrnují základní činnosti stanovené pro tyto služby zákonem o sociálních službách. Na základě zákona o sociálních službách Domov na zámku Bystré dále zabezpečuje ošetřovatelskou a rehabilitační péči (§ 36). Výše uvedené sociální služby jsou poskytovány v souladu se zákonem č. 108/2006 Sb., o sociálních službách, ve znění pozdějších předpisů a v souladu se standardy kvality sociálních služeb podle vyhlášky č. 505/2006 Sb., kterou se provádějí některá ustanove ní zákona o sociálních službách, ve znění pozdějších předpisů. Domov na zámku Bystré dále zajišťuje: -výkon ekonomické, provozní, technické, investiční a administrativní činnosti včetně výroby elektrické energie pro vlastní spotřebu, hospodaření se svěřeným movitým a nemovitým majetkem ve vlastnictví Pardubického kraje a s vlastním majetkem, nakládání s ním v souladu s touto zřizovací listinou a včetně ubytovacích a stravovacích služeb pro vlastní zaměstnance v rozsahu potřebném pro naplnění hlavního účelu a hlavního předmětu činnosti, -úschovu cenných věcí a finančních prostředků klientů s možností převzetí jejich finančních prostředků v Domově na zámku Bystré, -zprostředkování hipoterapie a canisterapie, -umožnění výkonu praxe školám středním, vyšším odborným a vysokým, -plnění dalších úkolů v souladu s platnými právními předpisy v oblasti sociálních služeb.
od 15. 6. 2018 do 23. 9. 2020
- Domov na zámku Bystré poskytuje pobytovou sociální službu domovy pro osoby se zdravotním postižením osobám s mentálním postižením od 18 let věku, které mohou mít též přidružené smyslové postižení lehčího stupně nebo tělesné postižení. Domov na zámku Bystré poskytuje pobytovou sociální službu chráněné bydlení osobám od 18 let věku s lehkým a středně těžkým mentálním postižením, které mohou mít též přidružené tělesné nebo smyslové postižení lehčího stupně. V sociální službě chráněné byd lení je podporováno partnerské soužití. Domov na zámku Bystré poskytuje ambulantní sociální službu sociálně terapeutické dílny osobám od 18 do 68 let s lehkým až středně těžkým mentálním nebo kombinovaným postižením, kteří nejsou vzhledem ke svým schopnostem, dovednostem a pracovním návykům sch opni uplatnění v běžném zaměstnání. Domov na zámku Bystré poskytuje terénní sociální službu podpora samostatného bydlení osobám s mentálním postižením od 18 let věku. Sociální služby domovy pro osoby se zdravotním postižením, chráněné bydlení, sociálně terapeutické dílny a podpora samostatného bydlení zahrnují základní činnosti stanovené pro tyto služby zákonem o sociálních službách. Na základě zákona o sociálních službách Domov na zámku Bystré dále zabezpečuje ošetřovatelskou a rehabilitační péči (§ 36). Výše uvedené sociální služby jsou poskytovány v souladu se zákonem č. 108/2006 Sb., o sociálních službách, ve znění pozdějších předpisů a v souladu se standardy kvality sociálních služeb podle vyhlášky č. 505/2006 Sb., kterou se provádějí některá ustanove ní zákona o sociálních službách, ve znění pozdějších předpisů. Domov na zámku Bystré dále zajišťuje: -výkon ekonomické, provozní, technické, investiční a administrativní činnosti včetně výroby elektrické energie pro vlastní spotřebu, hospodaření se svěřeným movitým a nemovitým majetkem ve vlastnictví Pardubického kraje a s vlastním majetkem, nakládání s ním v souladu s touto zřizovací listinou a včetně ubytovacích a stravovacích služeb pro vlastní zaměstnance v rozsahu potřebném pro naplnění hlavního účelu a hlavního předmětu činnosti, -úschovu cenných věcí a finančních prostředků klientů s možností převzetí jejich finančních prostředků v Domově na zámku Bystré, -zprostředkování hipoterapie a canisterapie, -umožnění výkonu praxe školám středním, vyšším odborným a vysokým, -plnění dalších úkolů v souladu s platnými právními předpisy v oblasti sociálních služeb.
od 1. 2. 2018 do 15. 6. 2018
- Domov na zámku Bystré poskytuje pobytovou sociální službu domovy pro osoby se zdravotním postižením osobám s mentálním postižením od 18 let věku, které mohou mít též přidružené smyslové postižení lehčího stupně nebo tělesné postižení. Domov na zámku Bystré poskytuje pobytovou sociální službu chráněné bydlení osobám od 18 let věku s lehkým a středně těžkým mentálním postižením, které mohou mít též přidružené tělesné nebo smyslové postižení lehčího stupně. V sociální službě chráněné byd lení je podporováno partnerské soužití. Domov na zámku Bystré poskytuje ambulantní sociální službu sociálně terapeutické dílny osobám od 18 do 68 let s lehkým až středně těžkým mentálním nebo kombinovaným postižením, kteří nejsou vzhledem ke svým schopnostem, dovednostem a pracovním návykům sch opni uplatnění v běžném zaměstnání. Domov na zámku Bystré poskytuje terénní sociální službu podpora samostatného bydlení osobám s mentálním postižením od 18 let věku. Sociální služby domovy pro osoby se zdravotním postižením, chráněné bydlení, sociálně terapeutické dílny a podpora samostatného bydlení zahrnují základní činnosti stanovené pro tyto služby zákonem o sociálních službách. Na základě zákona o sociálních službách Domov na zámku Bystré dále zabezpečuje ošetřovatelskou a rehabilitační péči (§ 36). Výše uvedené sociální služby jsou poskytovány v souladu se zákonem č. 108/2006 Sb., o sociálních službách, ve znění pozdějších předpisů a v souladu se standardy kvality sociálních služeb podle vyhlášky č. 505/2006 Sb., kterou se provádějí některá ustanove ní zákona o sociálních službách, ve znění pozdějších předpisů. Domov na zámku Bystré dále zajišťuje: -výkon ekonomické, provozní, technické, investiční a administrativní činnosti včetně hospodaření se svěřeným movitým a nemovitým majetkem ve vlastnictví Pardubického kraje a s vlastním majetkem, nakládání s ním v souladu s touto zřizovací listinou a včetn ě ubytovacích a stravovacích služeb pro vlastní zaměstnance v rozsahu potřebném pro naplnění hlavního účelu a hlavního předmětu činnosti, -úschovu cenných věcí a finančních prostředků klientů s možností převzetí jejich finančních prostředků v Domově na zámku Bystré, -zprostředkování hipoterapie a canisterapie, -umožnění výkonu praxe školám středním, vyšším odborným a vysokým, -plnění dalších úkolů v souladu s platnými právními předpisy v oblasti sociálních služeb.
od 28. 11. 2016 do 1. 2. 2018
- Domov na zámku Bystré poskytuje pobytovou sociální službu domovy pro osoby se zdravotním postižením osobám s mentálním postižením od 3 let věku, které mohou mít též přidružené smyslové postižení lehčího stupně nebo tělesné postižení. Dále je služba poskyt ována osobám s mentálním postižením od 3 let věku, které mohou mít též přidružené smyslové postižení lehčího stupně nebo tělesné postižení s nařízenou ústavní nebo ochrannou výchovou. Domov na zámku Bystré poskytuje pobytovou sociální službu chráněné bydlení osobám od 18 let věku s lehkým a středně těžkým mentálním postižením, které mohou mít též přidružené tělesné nebo smyslové postižení lehčího stupně. V sociální službě chráněné byd lení je podporováno partnerské soužití. Domov na zámku Bystré poskytuje ambulantní sociální službu sociálně terapeutické dílny osobám od 18 do 68 let s lehkým až středně těžkým mentálním nebo kombinovaným postižením, kteří nejsou vzhledem ke svým schopnostem, dovednostem a pracovním návykům sch opni uplatnění v běžném zaměstnání. Domov na zámku Bystré poskytuje terénní sociální službu podpora samostatného bydlení osobám s mentálním postižením od 18 let věku. Sociální služby domovy pro osoby se zdravotním postižením, chráněné bydlení, sociálně terapeutické dílny a podpora samostatného bydlení zahrnují základní činnosti stanovené pro tyto služby zákonem o sociálních službách. Na základě zákona o sociálních službách Domov na zámku Bystré dále -poskytuje nezaopatřeným dětem osobní vybavení, drobné předměty běžné denní potřeby a některé služby s přihlédnutím k jejich potřebám (§ 48 odst.3), -zabezpečuje ošetřovatelskou a rehabilitační péči (§ 36). Výše uvedené sociální služby jsou poskytovány v souladu se zákonem č. 108/2006 Sb., o sociálních službách, ve znění pozdějších předpisů a v souladu se standardy kvality sociálních služeb podle vyhlášky č. 505/2006 Sb., kterou se provádějí některá ustanove ní zákona o sociálních službách, ve znění pozdějších předpisů. Domov na zámku Bystré dále zajišťuje: -výkon ekonomické, provozní, technické, investiční a administrativní činnosti včetně hospodaření se svěřeným movitým a nemovitým majetkem ve vlastnictví Pardubického kraje a s vlastním majetkem, nakládání s ním v souladu s touto zřizovací listinou a včetn ě ubytovacích a stravovacích služeb pro vlastní zaměstnance v rozsahu potřebném pro naplnění hlavního účelu a hlavního předmětu činnosti, -úschovu cenných věcí a finančních prostředků klientů s možností převzetí jejich finančních prostředků v Domově na zámku Bystré, -zprostředkování hipoterapie a canisterapie, -umožnění výkonu praxe školám středním, vyšším odborným a vysokým, -plnění dalších úkolů v souladu s platnými právními předpisy v oblasti sociálních služeb.
od 3. 3. 2015 do 28. 11. 2016
- Domov na zámku Bystré poskytuje pobytovou sociální službu domovy pro osoby se zdravotním postižením osobám s mentálním postižením od 3 let věku, které mohou mít též přidružené smyslové postižení lehčího stupně nebo tělesné postižení. Dále je služba poskyt ována osobám s mentálním postižením od 3 let věku, které mohou mít též přidružené smyslové postižení lehčího stupně nebo tělesné postižení s nařízenou ústavní nebo ochrannou výchovou. Domov na zámku Bystré poskytuje pobytovou sociální službu chráněné bydlení osobám od 18 let věku s lehkým a středně těžkým mentálním postižením, které mohou mít též přidružené tělesné nebo smyslové postižení lehčího stupně. V sociální službě chráněné byd lení je podporováno partnerské soužití. Domov na zámku Bystré poskytuje ambulantní sociální službu sociálně terapeutické dílny osobám od 18 do 60 let s lehkým až středně těžkým mentálním nebo kombinovaným postižením, kteří nejsou vzhledem ke svým schopnostem, dovednostem a pracovním návykům sch opni uplatnění v běžném zaměstnání. Domov na zámku Bystré poskytuje terénní sociální službu podpora samostatného bydlení osobám s mentálním postižením od 18 let věku. Sociální služby domovy pro osoby se zdravotním postižením, chráněné bydlení, sociálně terapeutické dílny a podpora samostatného bydlení zahrnují základní činnosti stanovené pro tyto služby zákonem o sociálních službách. Na základě zákona o sociálních službách Domov na zámku Bystré dále -poskytuje nezaopatřeným dětem osobní vybavení, drobné předměty běžné denní potřeby a některé služby s přihlédnutím k jejich potřebám (§ 48 odst.3), -zabezpečuje ošetřovatelskou a rehabilitační péči (§ 36). Výše uvedené sociální služby jsou poskytovány v souladu se zákonem č. 108/2006 Sb., o sociálních službách, ve znění pozdějších předpisů a v souladu se standardy kvality sociálních služeb podle vyhlášky č. 505/2006 Sb., kterou se provádějí některá ustanove ní zákona o sociálních službách, ve znění pozdějších předpisů. Domov na zámku Bystré dále zajišťuje: -výkon ekonomické, provozní, technické, investiční a administrativní činnosti včetně hospodaření se svěřeným movitým a nemovitým majetkem ve vlastnictví Pardubického kraje a s vlastním majetkem, nakládání s ním v souladu s touto zřizovací listinou a včetn ě ubytovacích a stravovacích služeb pro vlastní zaměstnance v rozsahu potřebném pro naplnění hlavního účelu a hlavního předmětu činnosti, -úschovu cenných věcí a finančních prostředků klientů s možností převzetí jejich finančních prostředků v Domově na zámku Bystré, -zprostředkování hipoterapie a canisterapie, -umožnění výkonu praxe školám středním, vyšším odborným a vysokým, -plnění dalších úkolů v souladu s platnými právními předpisy v oblasti sociálních služeb.
od 29. 8. 2014 do 3. 3. 2015
- Domov na zámku Bystré poskytuje pobytovou sociální službu domovy pro osoby se zdravotním postižením osobám s mentálním postižením od 3 let věku, které mohou mít též přidružené smyslové postižení lehčího stupně nebo tělesné postižení. Dále je služba poskyt ována osobám s mentálním postižením od 3 let věku, které mohou mít též přidružené smyslové postižení lehčího stupně nebo tělesné postižení s nařízenou ústavní nebo ochrannou výchovou. Domov na zámku Bystré poskytuje pobytovou sociální službu chráněné bydl ení osobám od 18 let věku s lehkým a středně těžkým mentálním postižením, které mohou mít též přidružené tělesné nebo smyslové postižení lehčího stupně. V sociální službě chráněné bydlení je podporováno partnerské soužití. Domov na zámku Bystré poskytuje pobytovou sociální službu týdenní stacionář osobám od 14 let věku s poruchou autistického spektra a s mentálním postižením, popřípadě s přidruženým tělesným nebo smyslovým postižením lehčího stupně. Domov na zámku Bystré poskytuje terénní sociální službu podpora samostatného bydlení osobám s mentálním postižením od 18 let věku. Sociální služby domovy pro osoby se zdravotním postižením, chráněné bydlení, týdenní stacionář a podpora samostatného bydlení zahrnují základní činnosti stanovené pro tyto služby z ákonem o sociálních službách. Na základě zákona o sociálních službách Domov na zámku Bystré dále - poskytuje nezaopatřeným dětem osobní vybavení, drobné předměty běžné denní potřeby a některé služby k přihlédnutím k jejich potřebám (§ 48 odst.3), - zabezp ečuje ošetřovatelskou a rehabilitační péči (§ 36). Výše uvedené sociální služby jsou poskytovány v souladu se zákonem č. 108/2006 Sb., o sociálních službách, ve znění pozdějších předpisů a v souladu se standardy kvality sociálních služeb podle vyhlášky č. 505/2006 Sb., kterou se provádějí některá ustanovení zákona o sociálních službách, ve znění pozdějších předpisů. Domov na zámku Bystré dále zajištuje: - výkon ekonomické, provozní, technické, investiční a administrativní činnosti včetně hospodaření se sv ěřeným movitým a nemovitým majetkem ve vlastnictví Pardubického kraje a s vlastním majetkem, nakládání s ním v souladu s touto zřizovací listinou a včetně ubytovacích a stravovacích služeb pro vlastní zaměstnance v rozsahu potřebném pro naplnění hlavního účelu a hlavního předmětu činnosti, - úschovu cenných věcí a finančních prostředků klientů s možností převzetí jejich finančních prostředků v Domově na zámku Bystré, - zprostředkování hipoterapie a canisterapie, - umožnění výkonu praxe školám středním, vy šším odborným a vysokým, - plnění dalších úkolů v souladu s platnými právními předpisy v oblasti sociálních služeb.
od 21. 6. 2013 do 29. 8. 2014
- Domov na zámku Bystré poskytuje pobytovou sociální službu domovy pro osoby se zdravotním postižením osobám s mentálním postižením od 3 let věku, které mohou mít též přidružené smyslové postižení lehčího stupně nebo tělesné postižení. Dále je služba poskyt ována osobám s mentálním postižením od 3 let věku, které mohou mít též přidružené smyslové postižení lehčího stupně nebo tělesné postižení s nařízenou ústavní nebo ochrannou výchovou. Domov na zámku Bystré poskytuje pobytovou sociální službu chráněné bydl ení osobám od 18 let věku s lehkým a středně těžkým mentálním postižením, které mohou mít též přidružené tělesné nebo smyslové postižení lehčího stupně. Domov na zámku Bystré poskytuje pobytovou sociální službu týdenní stacionář osobám od 14 let věku s poruchou autistického spektra a s mentálním postižením, popřípadě s přidruženým tělesným nebo smyslovým postižením lehčího stupně. Domov na zámku Bystré poskytuje terénní sociální službu podpora samostatného bydlení osobám s mentálním postižením od 18 let věku. Sociální služba domovy pro osoby se zdravotním postižením, zahrnuje základní činnosti stanovené pro tuto službu zákonem o sociálních službách. Těmito činnostmi jsou: - poskytnutí ubytování - poskytnutí stravy - pomoc při zvládání běžných úkonů péče o vlastní osobu - pomoc při osobní hygieně nebo poskytnutí podmínek pro osobní hygienu - výchovné, vzdělávací a aktivizační činnosti - zprostředkování kontaktu se společenským prostředím - sociálně terapeutické činnosti - pomoc při uplatňování práv, oprávněných zájmů a při obstarávání osobních záležitostí Na základě zákona o sociálních službách dále - poskytuje nezaopatřeným dětem osobní vybavení, drobné předměty běžné denní potřeby a některé služby s přihlédnutím k jejich potřebám - zabezpečuje ošetřovatelskou a rehabilitační péči Sociální služba chráněné bydlení, zahrnuje základní činnosti stanovené pro tuto službu zákonem o sociálních službách. Těmito činnostmi jsou: - poskytnutí stravy nebo pomoc při zajištění stravy - poskytnutí ubytování - pomoc při zajištění chodu domácnosti - výchovné, vzdělávací a aktivizační činnosti - zprostředkování kontaktu se společenským prostředím - sociálně terapeutické činnosti - pomoc při uplatňování práv, oprávněných zájmů a při obstarávání osobních záležitostí V sociální službě chráněné bydlení je podporováno partnerské soužití. Sociální služba týdenní stacionář zahrnuje základní činnosti stanovené pro tuto službu zákonem o sociálních službách. Těmito činnostmi jsou: - poskytnutí ubytování - poskytnutí stravy - pomoc při osobní hygieně nebo poskytnutí podmínek pro osobní hygienu - pomoc při zvládání běžných úkonů péče o vlastní osobu - výchovné, vzdělávací a aktivizační činnosti - zprostředkování kontaktu se společenským prostředím - sociálně terapeutické činnosti - pomoc při uplatňování práv, oprávněných zájmů a při obstarávání osobních záležitostí. Sociální služba podpora samostatného bydlení zahrnuje základní činnosti stanovené pro tuto službu zákonem o sociálních službách. Těmito činnostmi jsou: - pomoc při zajištění chodu domácnosti - výchovné, vzdělávací a aktivizační činnosti - zprostředkování kontaktu se společenským prostředím - sociálně terapeutické činnosti - pomoc při uplatňování práv, oprávněných zájmů a při obstarávání osobních záležitostí. Domov na zámku Bystré na základě zájmu klientů zajišťuje tyto fakultativní služby: - kopírování listin a dokumentů. Pobytové služby nejsou určeny: - osobám, jejichž zdravotní stav vyžaduje poskytování akutní zdravotní péče v lůžkovém zdravotnickém zařízení, - osobám, které z důvodu infekční nemoci nejsou schopny pobytu v zařízení sociálních služeb, - osobám, které pro akutní nebo nestabilizovanou dušení poruchu nebo závislost mohou ohrozit, popřípadě ohrožují, sebe a okolí, - osobám, jejichž chování by narušovalo kolektivní soužití, a to zejména z důvodu duševní poruchy nebo závislosti na návykových látkách, - osobám v akutním stavu závislosti na návykových látkách, - osobám, které mají hlavní diagnózu demenci různého typu. Výše uvedené sociální služby jsou poskytovány v souladu se standardy kvality sociálních služeb podle vyhlášky č. 505/2006 Sb., kterou se provádějí některá ustanovení zákona o sociálních službách, ve znění pozdějších předpisů. Domov na zámku Bystré dále zajišťuje: - výkon ekonomické, provozní, technické, investiční a administrativní činnosti včetně hospodaření se svěřeným movitým a nemovitým majetkem ve vlastnictví Pardubického kraje a nakládání s ním v souladu se zřizovací listinou a včetně ubytovacích a stravovac ích služeb pro vlastní zaměstnance v rozsahu potřebném pro naplnění hlavního účelu a hlavního předmětu činnosti, - úschovu cenných věcí a finančních prostředků klientů s možností převzetí jejich finančních prostředků v Domově na zámku Bystré, - zprostředkování hipoterapie a canisterapie, - umožnění výkonu praxe školám středním, vyšším odborným a vysokým, - plnění dalších úkolů v souladu s platnými právními předpisy v oblasti sociálních služeb.
od 12. 9. 2012 do 21. 6. 2013
- Domov na zámku Bystré poskytuje pobytovou sociální službu domovy pro osoby se zdravotním postižením osobám s mentálním postižením od 3 let věku, které mohou mít též přidružené smyslové postižení lehčího stupně nebo tělesné postižení. Dále je služba poskyt ována osobám s mentálním postižením od 3 let věku, které mohou mít též přidružené smyslové postižení lehčího stupně nebo tělesné postižení s nařízenou ústavní nebo ochrannou výchovou. Domov na zámku Bystré poskytuje pobytovou sociální službu chráněné bydl ení osobám od 18 let věku s lehkým a středně těžkým mentálním postižením, které mohou mít též přidružené tělesné nebo smyslové postižení lehčího stupně. Domov na zámku Bystré poskytuje pobytovou sociální službu týdenní stacionář osobám od 18 let věku s poruchou autistického spektra a s mentálním postižením, popřípadě s přidruženým tělesným nebo smyslovým postižením lehčího stupně. Domov na zámku Bystré poskytuje terénní sociální službu podpora samostatného bydlení osobám s mentálním postižením od 18 let věku. Sociální služby domovy pro osoby se zdravotním postižením, zahrnuje základní činnosti stanovené pro tuto službu zákonem o sociálních službách. Těmito činnostmi jsou: - poskytnutí ubytování - poskytnutí stravy - pomoc při zvládání běžných úkonů péče o vlastní osobu - pomoc při osobní hygieně nebo poskytnutí podmínek pro osobní hygienu - výchovné, vzdělávací a aktivizační činnosti - zprostředkování kontaktu se společenským prostředím - sociálně terapeutické činnosti - pomoc při uplatňování práv, oprávněných zájmů a při obstarávání osobních záležitostí Na základě zákona o sociálních službách dále - poskytuje nezaopatřeným dětem osobní vybavení, drobné předměty běžné denní potřeby a některé služby s přihlédnutím k jejich potřebám - zabezpečuje ošetřovatelskou a rehabilitační péči Sociální služba chráněné bydlení, zahrnuje základní činnosti stanovené pro tuto službu zákonem o sociálních službách. Těmito činnostmi jsou: - poskytnutí stravy nebo pomoc při zajištění stravy - poskytnutí ubytování - pomoc při zajištění chodu domácnosti - výchovné, vzdělávací a aktivizační činnosti - zprostředkování kontaktu se společenským prostředím - sociálně terapeutické činnosti - pomoc při uplatňování práv, oprávněných zájmů a při obstarávání osobních záležitostí V sociální službě chráněné bydlení je podporováno partnerské soužití. Sociální služba týdenní stacionář zahrnuje základní činnosti stanovené pro tuto službu zákonem o sociálních službách. Těmito činnostmi jsou: - poskytnutí ubytování - poskytnutí stravy - pomoc při osobní hygieně nebo poskytnutí podmínek pro osobní hygienu - pomoc při zvládání běžných úkonů péče o vlastní osobu - výchovné, vzdělávací a aktivizační činnosti - zprostředkování kontaktu se společenským prostředím - sociálně terapeutické činnosti - pomoc při uplatňování práv, oprávněných zájmů a při obstarávání osobních záležitostí. Sociální služba podpora samostatného bydlení zahrnuje základní činnosti stanovené pro tuto službu zákonem o sociálních službách. Těmito činnostmi jsou: - pomoc při zajištění chodu domácnosti - výchovné, vzdělávací a aktivizační činnosti - zprostředkování kontaktu se společenským prostředím - sociálně terapeutické činnosti - pomoc při uplatňování práv, oprávněných zájmů a při obstarávání osobních záležitostí. Domov na zámku Bystré na základě zájmu klientů zajišťuje tyto fakultativní služby: - úschovu cenných věcí a finančních prostředků klientů s možností převzetí jejich finančních prostředků v Domově na zámku Bystré - zprostředkovává hipoterapii a canisterapii. Pobytové služby nejsou určeny: - osobám, jejichž zdravotní stav vyžaduje poskytování akutní zdravotní péče v lůžkovém zdravotnickém zařízení, - osobám, které z důvodu infekční nemoci nejsou schopny pobytu v domově nebo v chráněném bydlení, - osobám, které pro akutní nebo nestabilizovanou dušení nemoc nebo závislost mohou ohrozit, popřípadě ohrožují, sebe a okolí, - osobám, jejichž chování by narušovalo kolektivní soužití, a to zejména z důvodu duševní nemoci, závažné mentální poruchy, závislosti na návykových látkách nebo absence sociálních návyků, - osobám v akutním stavu závislosti na návykových látkách, - osobám, které mají hlavní diagnózu demenci různého typu. Výše uvedené sociální služby jsou poskytovány v souladu se standardy kvality sociálních služeb podle vyhlášky č. 505/2006 Sb., kterou se provádějí některá ustanovení zákona o sociálních službách, ve znění pozdějších předpisů. Domov na zámku Bystré dále zajišťuje: - výkon ekonomické, provozní, technické, investiční a administrativní činnosti včetně správy movitého a nemovitého majetku ve vlastnictví Pardubického kraje a nakládání s ním v souladu s touto zřizovací listinou a včetně ubytovacích a stravovacích služeb pro vlastní zaměstnance v rozsahu potřebném pro naplnění hlavního účelu a hlavního předmětu činnosti, - umožnění výkonu praxe školám středním, vyšším odborným a vysokým - plnění dalších úkolů v souladu s platnými právními předpisy v oblasti sociálních služeb.
od 27. 7. 2010 do 12. 9. 2012
- Hlavní účel: Domov na zámku Bystré je zařízením sociálních služeb a) dle § 34 odst. 1, písm. d) zákona č. 108/2006 Sb., o sociálních službách, ve znění pozdějších předpisů, které zajišťuje v hlavním předmětu činnosti podobně vymezené pobytové služby sociální péče pro osoby, které mají sníženou soběstačnost z důvodu zdra votního postižení a jejichž situace vyžaduje pravidelnou pomoc jiné fyzické osoby b) dle § 34 odst. 1, písm. g) zákona 108/2006 Sb., o sociálních službách, ve znění pozdějších předpisů, které zajišťuje v hlavním předmětu činnosti podobně vymezené pobytové služby sociální péče pro osoby, které mají sníženou soběstačnost z důvodu zdravot ního postižení nebo chronického onemocnění, včetně duševního onemocnění, jejichž situace vyžaduje pomoc jiné fyzické osoby. Sociální služby podrobně vymezené v hlavním předmětu činnosti se poskytují výhradně oprávněné osobě pobývající na území Pardubického kraje, pouze v případě dlouhodobě volné kapacity se poskytují rovněž oprávněné osobě pobývající mimo území Pardubického kr aje. Níže uvedený rozpis hlavního předmětu činnosti nepředstavuje jednotlivé druhy hlavních činností, nýbrž upřesnění rozsahu poskytování pobytových služeb sociální péče. Hlavní předmět činnosti. Domov na zámku Bystré poskytuje pobytovou sociální službu v domově pro osoby se zdravotním postižením osobám s mentální retardací (duševním postižením) od 3 let věku, které mohou mít též přidružené smyslové postižení lehčího stupně nebo tělesné postižení. Domov na zámku Bystré poskytuje pobytovou sociální službu v chráněném bydlení osobám od 18-ti let věku s lehkým a středně těžkým mentálním postižením, které mohou mít též přidružené tělesné nebo smyslové postižení lehčího stupně. Domov na zámku Bystré pob ytovou sociální službu neposkytne, jestliže přidruženou vadou osoby je též závažná duševní porucha nebo porucha chování ve smyslu mezinárodní klasifikace nemocí. Domov na zámku Bystré je zařízením sociálních služeb, které poskytuje pobytovou službu sociál ní péče podle zákona o sociálních službách pro osoby se zdravotním postižením. Sociální služba domov pro osoby se zdravotním postižením, zahrnuje základní činnosti stanovené pro tuto službu zákonem o sociálních službách. Těmito činnostmi jsou: - poskytnutí ubytování - poskytnutí stravy - pomoc při zvládání běžných úkonů péče o vlastní osobu - pomoc při osobní hygieně nebo poskytnutí podmínek pro osobní hygienu - výchovné, vzdělávací a aktivizační činnosti - zprostředkování kontaktu se společenským prostředím - sociálně terapeutické činnosti - pomoc při uplatňování práv, oprávněných zájmů a při obstarávání osobních záležitostí Sociální služba chráněné bydlení, zahrnuje základní činnosti stanovené pro tuto službu zákonem o sociálních službách. Těmito činnostmi jsou: - poskytnutí ubytování - poskytnutí stravy nebo pomoc při zajištění stravy - pomoc při zajištění chodu domácnosti - výchovné, vzdělávací a aktivizační činnosti - zprostředkování kontaktu se společenským prostředím - sociálně terapeutické činnosti - pomoc při uplatňování práv, oprávněných zájmů a při obstarávání osobních záležitostí Domov na zámku Bystré dále poskytuje: - hipoterapii, canisterapii - podporu základních pracovních návyků a dovedností směřující k uplatnění na trhu práce - zprostředkování úschovy cenných věcí a finančních prostředků klientů s možností převzetí jejich finančních prostředků v Domově na zámku Bystré - ošetřovatelskou a rehabilitační péči prostřednictvím svých odborně způsobilých zaměstanců - základní poradenství - nezaopatřeným dětem se poskytuje osobní vybavení, drobné předměty běžné denní potřeby a některé služby s přihlédnutím k jejich potřebám. Osobním vybavením se rozumí prádlo, šatstvo a obuv; některými službami se rozumí stříhání vlasů, holení a pedikúra - vykonávání ústavní výchovy dle zvláštních předpisů - právní podpora klientů - podporu samostatného bydlení a partnerského soužití v chráněném bydlení. Výše uvedené sociální služby jsou poskytovány ve shodě se standardy kvality sociálních služeb podle zvláštního právního předpisu. Domov na zámku Bystré dále zajišťuje: - výkon ekonomické, provozní, technické, investiční a administrativní činnosti včetně správy movitého a nemovitého majetku ve vlastnictví Pardubického kraje a nakládání s ním v souladu s touto zřizovací listinou a včetně ubytovacích a stravovacích služeb pro vlastní zaměstnance v rozsahu potřebném pro naplnění hlavního účelu a hlavního předmětu činnosti Domova na zámku Bystré - umožnění výkonu praxe školám středním, vyšším odborným a vysokým - plnění dalších úkolů v souladu s platnými právními předpisy v oblasti sociálních služeb
od 23. 2. 2007 do 27. 7. 2010
- Zajišťuje pobytové služby sociální péče pro osoby, které mají sníženou soběstačnost z důvodu zdravotního postižení a jejichž situace vyžaduje pravidelnou pomoc jiné fyzické osoby. Služba je poskytována osobám s mentálním postižením a přidruženými vadami. Služba domov po osoby se zdravotním postižením zahrnuje tyto základní činnosti: - poskytnutí ubytování - poskytnutí stravy - pomoc při zvládání běžných úkonů péče o vlastní osobu - pomoc při osobní hygieně nebo poskytnutí podmínek pro osobní hygienu - výchovné vzdělávací a aktivizační činnosti - zprostředkování kontaktu se společenským prostředím - sociálně terapeutické činnosti - pomoc při uplatňování práv, oprávněných zájmů a při obstarávání osobních záležitostí - hipoterapii, canisterapii - nácvik dovedností pro zvládání péče o vlastní osobu, soběstačnosti a dalších činností vedoucích k sociálnímu začlenění - podporu vytváření a zdokonalování základních pracovních návyků a dovedností - přípravu k uplatnění na trhu práce - úschovu cenných věcí a finančních prostředků uživatelů, kteří o jejich převzetí požádají při nástupu nebo během pobytu - poskytnutí ošetřovatelské a rehabilitační péče prostřednictvím svých odborně způsobilých zaměstnanců - poskytování základního poradenství - nezaopatřeným dětem se poskytuje osobní vybavení, drobné předměty běžné osobní potřeby a některé služby s přihlédnutím k jejich potřebám. Osobním vybavením se rozumí prádlo, šatstvo a obuv; některými službami se rozumí stříhaní vlasů, holení a pedikúra - vykonávání ústavní výchovy dle zvláštních předpisů - výkon ekonomické, provozní, technické, investiční a administrativní činnosti včetně správy movitého a nemovitého majetku ve vlastnictví Pardubického kraje a nakládání s ním v souladu s touto zřizovací listinou a včetně ubytovacích a stravovacích služeb pro vlastní zaměstnance v rozsahu potřebném pro naplnění hlavního účelu a hlavního předmětu činnosti Domova na zámku Bystré - umožnění praktické výuky školám se sociálním, pedagogickým případně zdravotnickým zaměřením - plnění dalších úkolů v souladu s platnými právními předpisy v oblasti sociálních služeb
od 8. 2. 2006 do 23. 2. 2007
- Vymezení hlavního účelu a tomu odpovídajícího předmětu činnosti: Příspěvková organizace Ústav sociální péče Bystré je ústavem sociální péče, který zajišťuje v hlavním předmětu činnosti podrobně vymezenou komplexní a nedělitelnou celoroční a denní ústavní sociální péči především pro dospělé klienty ve věku od dvaceti še sti let postižené mentálním postižením těžšího stupně a pro klietny postižené vedle mentálního postižení těžšího stupně též tělesnou nebo smyslovou vadou, kteří potřebují ústavní péči, nikoli však léčebnou péči v lůžkovém zdravotnickém zařízení. V případě volné kapacity lze poskytovat i denní pobyt a pobyt na přechodnou dobu. Níže uvedený rozpis hlavního předmětu činnosti nepředstavuje jednotlivé druhy hlvaních činností, nýbrž upřesnění rozsahu poskytování celoroční ústavní sociální péče. Hlavní předmět činnosti: Poskytování komplexní a nedělitelné celoroční a denní sociální péče, především pro dospělé klienty ve věku od dvaceti šesti let postižené mentálním postižením těžšího stupně a pro klienty postižené vedle mentálního postižení těžšího stupně též tělesnou ne bo smyslovou vadou, kteří potřebují ústavní péči, nikoli však léčebnou péči v lůžkovém zdravotnickém zařízení, jakož i pro klienty postižené mentálním postižením lehčího stupně, avšak jen tehdy, potřebují-li nezbytně ústavní péči, kde je jako nedílná a ne oddělitelná součást zahrnuto rovněž: - ubytování, stravování a komplexní sociální péče pro umístěné klienty, - zajištění výchovně vzdělávacího procesu a pracovně rehabilitační činnosti klientům dle jejich schopností s přihlédnutím k fyzické vyspělosti a mentální úrovni, - úschova cenných věcí a finančních prostředků klientů, kteří o jejich převzetí požádají při nástupu nebo během pobytu, - poskytování osobního vybavení, drobných předmětů osobní potřeby a některých služeb klientům, - zajištění kulturně-zájmové činnosti klientů v zájmu rozvoje jejich schopností, estetického cítění a zapojení do společenského života, - zajištění zdravotní péče pro klienty s akutním nebo chronickým onemocněním, - výkon ekonomické, provozní, technické, investiční a administrativní činnosti včetně správy movitého a nemovitého majetku ve vlastnictví Pardubického kraje a nakládání s ním v souladu s touto zřizovací listinou a včetně stravovacích služeb pro vlastní za městanance v rozsahu potřebném pro naplnění hlavního účelu a hlavního předmětu činnosti Ústavu sociální péče svitavy, - umožňování praktické výuky školám se sociálním případně zdravotnickým zaměřením, - plnění dalších úkolů v souladu s platnými právními předpisy v oblasti sociální péče.
od 11. 8. 2003 do 8. 2. 2006
- Příspěvková organizace Ústav sociální péče Bystré u Poličky, příspěvková organizace je zřízena za účelem poskytování ústavní sociální péče pro občany mentálně postižené, popřípadě pro občany postižené současně tělesnou a smyslovou vadou s následujícím předmětem činností
od 11. 8. 2003 do 8. 2. 2006
- zajištění ubytování, stravování a základní péče pro umístěné občany (dále jen obyvatele)
od 11. 8. 2003 do 8. 2. 2006
- zajištění léčebně preventivní péče pro obyvatele
od 11. 8. 2003 do 8. 2. 2006
- zajištění výchovy a výchovně pracovní činnosti obyvatel dle jejich schopností s přihlédnutím k fyzické vyspělosti a mentální úrovni
od 11. 8. 2003 do 8. 2. 2006
- úschovou cenných věcí obyvatel, kteří o jejich převzetí požádají při nástupu nebo během pobytu
od 11. 8. 2003 do 8. 2. 2006
- poskytování osobního vybavení, drobných předmětů osobní potřeby a některých služeb obyvatelům
od 11. 8. 2003 do 8. 2. 2006
- zajištění kulturně-zájmové činnosti obyvatel v zájmu rozvoje jejich schopností, estetického cítění a zapojení do společenského života
od 11. 8. 2003 do 8. 2. 2006
- Rozsah hlavního účelu a předmětu činnosti organizace je vymezen § 73 a § 86 zákona č. 100/1988 Sb., o sociálním zabezpečení, ve znění pozdějších předpisů a § 61, § 65 a § 74-88 vyhlášky Ministerstva práce a sociálních věcí České republiky č. 182/1991 Sb., kterou se provádí zákon o sociálním zabezpečení a zákon ČNR o působnosti orgánů ČR v sociálním zabezpečení, ve znění pozdějších předpisů.
Rizikovost společnosti

Rizikovost společnosti
Statutární orgán
od 13. 11. 2015
Mgr. IVO MUSIL - ředitel
Bystré, Na březích, PSČ 569 92
den vzniku funkce: 1. 6. 2007
od 28. 8. 2007 do 13. 11. 2015
Mgr. Ivo Musil - ředitel
Bystré, Na Březích 450, PSČ 569 92
den vzniku funkce: 1. 6. 2007
od 11. 8. 2003 do 28. 8. 2007
Mgr. Iva Svobodová - Ředitelka
Bystré, Družstevní 391, PSČ 569 92
den vzniku funkce: 1. 1. 2003 - 31. 5. 2007
od 11. 8. 2003
Způsob jednání statutárního orgánu: Ředitel je oprávněn jednat ve všech věcech jménem organizace.
Nadační fond
od 8. 2. 2006
Pardubický kraj, IČO: 70892822
Pardubice - Pardubice-Staré Město, Komenského náměstí 125, PSČ 532 11
Hodnocení firmy
0
+
-

Další odkazy

Aktualizovat data

Peníze.cz zobrazuje pouze údaje, které byly zveřejněny na základě zákona v různých rejstřících. Seznam odkazů na zdrojové informace naleznete na této stránce. Vydavatel tímto způsobem zpracovává osobní údaje v souladu s čl. 6 odst. 1 odst. f) Obecného nařízení o ochraně osobních údajů, tedy pro účely oprávněných zájmů uživatelů této webové služby, která umožňuje, mimojiné, vyhledávání v rejstřících z jednoho místa, aniž by údaje z těchto rejstříků sdružovala.

Pokud jste na našich stránkách objevili, že uváděná data neodpovídají realitě, zkontrolujte prosím nejdříve, zda chyba není přímo v příslušném zdrojovém rejstříku. Pokud je, obraťte se s žádostí o opravu dat na příslušnou instituci uvedenou na této stránce. Tím zajistíte aktuálnost dat na našich stránkách a v mnoha dalších komerčních databázích. Pokud je na zdrojové stránce všechno v pořádku a chyba je pouze u nás, klikněte níž na tlačítko Aktualizovat data a vyčkejte. Aktualizace může trvat i několik málo desítek sekund.

Celebrity v rejstříku

Šárka Grossová

Šárka Grossová

- manželka bývalého premiéra Stanislava Grosse a podnikatelka

+10

+
-
Kateřina Neumannová

Kateřina Neumannová

- klasická lyžařka a manažerka

+5

+
-
Simona Kijonková

Simona Kijonková

- podnikatelka, investorka, Zásilkovna.cz

+5

+
-
Jakub Štáfek
+
-
Lucie Borhyová

Lucie Borhyová

- moderátorka

-2

+
-
Marek Dalík

Marek Dalík

- lobbista a podnikatel

-7

+
-

A tohle už jste četli?

Sommelier Jakub Přibyl: Gastronomie stále zažívá extrémní situace

Sommelier Jakub Přibyl: Gastronomie stále zažívá extrémní situace

Když se nevydaří vinařská sezóna, dopady pocítí dovozce, prodejce i koncoví zákazníci. A když do takového byznysu zasáhne ještě covid, je čas na improvizaci. Blýská se pro dovozce výběrových vín na lepší časy, nebo jim doba dál nepřeje? Zeptali jsme se Jakuba Přibyla, obchodního ředitele firmy Advivum.

Přežije česká hospoda? Po covidu drtí restaurace zdražování

Přežije česká hospoda? Po covidu drtí restaurace zdražování

Nedostatek lidí, rychle zdražující vstupy a nižší ziskovost. České restaurace bojují s důsledky covidu a připravují se na další perný rok plný nejistoty. Přežijí prý jen dobří, pro průměr nezbude na trhu místo.

Limit pro paušální daň a registraci k DPH stoupne

Limit pro paušální daň a registraci k DPH stoupne

Zavádění dalších sazeb paušální daně kritizují podnikatelské sdružení, daňaři i ekonomové. Místo zjednodušení podle nich přinese komplikace.

Ušetřete s Peníze.cz

Naši čtenáři s námi ušetřili už  16 117 415 Kč. Podívejte se na poslední poptávky a vyzkoušejte nás také. Vše je zcela zdarma.

Doporučujeme

Užijeme si moře letos naposledy? Češi a dovolená očima expertů

Užijeme si moře letos naposledy? Češi a dovolená očima expertů

Dovolená u moře letos konečně může proběhnout bez covidových omezení. Můžou si ji však Češi v současné...

Přechválená generace. Přestaňte děti chválit a začněte oceňovat

Přechválená generace. Přestaňte děti chválit a začněte oceňovat

Za pár dní děti přinesou vysvědčení. A my budeme hledat slova, jak ocenit jejich práci. Pochválit je...

Partners Financial Services